Fatima – 100 lat po objawieniach Maryi

Choć od czasu objawień Matki Bożej w Fatimie mija dokładnie 100 lat, to jednak do dziś w niezwykły sposób można odczuć tam jej obecność, bliskość i matczyną miłość. Doświadczyłam tego pielgrzymując w tym wyjątkowym, jubileuszowym roku do fatimskiego sanktuarium.

Od dzieciństwa treść objawień Matki Bożej w Fatimie jest mi dobrze znana i bliska. Staram się nie tylko w swoim życiu realizować wezwanie Maryi, ale także szerzyć Jej orędzie wszystkim, których spotykam, szczególnie członkom Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Miałam więc w sercu ogromne pragnienie, by osobiście być w tym świętym miejscu, w którym Maryja przychodziła do trójki fatimskich dzieci.

Jednak przez lata z różnych przyczyn, zwłaszcza z powodu stanu zdrowia, nie udało mi się spełnić tego pragnienia. Pod koniec ubiegłego roku, pomyślałam sobie, że w stulecie objawień koniecznie muszę zrobić wszystko, by dotrzeć do Fatimy. Tym bardziej, że tak często mówię i piszę o słowach Matki Bożej, wypowiedzianych na portugalskiej ziemi, nigdy nie będąc osobiście w tamtym miejscu. W połowie stycznia tego roku, na stronie internetowej niniejszego czasopisma natknęłam się na informację o organizowanej w marcu pielgrzymce do Fatimy. Od razu poczułam w sercu, że to Królowa Różańca zaprasza mnie do siebie właśnie w tym czasie. Razem z mamą podjęłyśmy decyzję o wzięciu udziału w tej pielgrzymce i rozpoczęłyśmy niezbędne przygotowania. Nie była to łatwa decyzja z uwagi na poważne problemy z kręgosłupem u mojej mamy. Jednak mimo piętrzących się przeciwności, ani na moment nie utraciłyśmy pewności, że Maryja chce, żebyśmy tam były i na pewno o wszystko się zatroszczy. Oczywiście tak też się stało.

To tylko fragment artykułu

Drodzy Czytelnicy, dostęp do niektórych treści jest ograniczony

Dostęp do artykułów o różańcuTen artykuł jest dostępny w wydaniu papierowym "Królowej Różańca Świętego".

Zamów – to tylko 5 zł z wysyłką!

Dostępne są prenumeraty oraz pojedyncze wydania.

Druga możliwość: dostęp przez internet!


Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Przeczytaj ten artykuł w Królowej Różańca!

Kliknij na obrazek i obejrzyj strona po stronie!

Zostaw odpowiedź

error: Chcesz skorzystać z tych tekstów? – Napisz: redakcja@rozaniec.info