Historia objawień w Lourdes

Bernadetta z Lourdes

Bernadetta urodziła się 7 stycznia 1844 roku w Lourdes. Była najstarszą córką z dziewięciorga dzieci ubogiego młynarza Franciszka Soubirous i Luizy Casterot. Bernadetta była chorowitym dzieckiem, gdyż przez większość życia cierpiała na astmę. W 1866 roku wstąpiła do klasztoru Notre Dame de Nevers, gdzie spędziła resztę swojego krótkiego życia służąc chorym. W wieku 35 lat zmarła na gruźlicę.

Objawienie w Lourdes

11 lutego 1858 r. raz z siostrą i przyjaciółką Bernadetta wyszła z domu zebrać drewno na opał nad rzekę, w okolicach groty, poniżej skały Massabielle. Przechodząc przez rzekę poczuła podmuch wiatru. Odwracając głowę w stronę polany ujrzała Panią ubraną w biało-niebieskie szaty, w ręku trzymała różaniec. Bernadetta wystraszyła się , gdyż sądziła, że jest to zjawa. Ze strachu zaczęła odmawiać różaniec. Kończąc spostrzegła, że piękna Pani zniknęła.

W niedzielę 14 lutego Bernadetta, wraz z przyjaciółkami wróciła do groty. Uklękła i zaczęła odmawiać różaniec. Po odmówieniu pierwszej dziesiątki ujrzała tę samą Panią. Pokropiła Ją wodą święconą. Im bardziej kropiła, tym bardziej Pani uśmiechała się. Maryja po raz pierwszy przemówiła podczas trzeciego objawienia. Maryja prosiła Bernadettę o to, aby przychodziła na to miejsce przez kolejne 15 dni. Dziewczynka zgodziła się. Podczas tych 15 dni wizjonerka otrzymała 3 tajemnice, których nie mogła ujawnić. Maryja w kolejnym objawieniu (24 lutego 1858 r) prosiła o modlitwę w intencji nawrócenia grzeszników. Kolejnego dnia Maryja prosiła świat o pokutę. Później kazała Bernadetcie zjeść roślinę, która tam rosła, iść do źródła i obmyć się wodą. Dziewczynka poszła na wskazane miejsce. Zaczęła drążyć ziemię. W tym miejscu odkryła źródło, które nigdy nie wyschło i stało się narzędziem wielu uzdrowień.

7 kwietnia objawienie trwało ponad godzinę, w tym czasie płomień świecy dotykał dłoni Bernadetty nie czyniąc jej żadnej krzywdy.

Jestem Niepokalanym Poczęciem

W kolejnym objawieniu wizjonerka zapytała Panią kim jest. Odpowiedziała, że jest Niepokalanym Poczęciem. Ostatnie spotkanie z Maryją miało miejsce 16 lipca, wraz z rzeszą modlących się ludzi. Bernadetta ujrzała Maryję po raz ostatni z twarzą piękniejszą niż zwykle.

Objawienia Maryi w Lourdes zostały zatwierdzone 18 stycznia 1862 roku przez biskupa diecezji Tarbes, J.E. Laurence’a, jako autentyczne i nie budzące wątpliwości. W Lourdes po dzień dzisiejszy kwitnie ruch pielgrzymkowy, a Maryja uzdrawia modlących się, na co wskazują liczne cuda i świadectwa pielgrzymów.

Jakub Rychlewski

Opt In Image
Szybkie powiadomienia o nowych wydaniach!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych numerach "Królowej Różańca Świętego", wystarczy, ze podasz swój adres e-mail.

Kiedy ukaże się kolejne wydanie, otrzymasz wiadomość ze spisem treści.

4 thoughts on “Historia objawień w Lourdes

  1. Pingback: Święta z Lourdes • Różaniec naszą siłą – Różaniec naszą siłą – 

Zostaw odpowiedź