Każde dziecko jest darem Boga

Dzieciątko Jezus

Niedługo będziemy z miłością wpatrywać się w Dzieciątko Jezus leżące w Żłóbku. Syn Boży dla naszego zbawienia przyszedł na świat jako maleńkie, bezbronne Niemowlę, aby ukazać nam, jak wielką wartość ma ludzkie życie.

Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, zastanówmy się nad tym, co przeżywała Maryja, nosząc Jezusa pod sercem. Czy Jej sytuacja różniła się od sytuacji kobiet, które współcześnie spodziewają się dziecka? Choć została wybrana przez Boga na Matkę Jego Syna i zachowana od wszelkiego grzechu, to jednak nie brakowało w Jej życiu trosk, problemów, pytań… Nikt, nawet Jej Mąż, święty Józef, nie potrafił zrozumieć tego, że to Dziecko poczęło się za sprawą Ducha Świętego. Wszyscy snuli podejrzenia, a Maryi groziła śmierć, bo została Matką, zanim zamieszkała ze swoim Mężem. Ale Ona we wszystkim do końca zaufała Bogu.

Maryja najlepiej rozumie więc ból każdej kobiety w stanie błogosławionym, która jest pełna obaw, bo być może nosi pod sercem dziecko niepełnosprawne lub jest niezrozumiana, została opuszczona przez najbliższych. Ona z wielką miłością przytula, pociesza i wstawia się za każdą z tych matek. Równocześnie wskazuje na nowonarodzonego Jezusa, przypominając nam, że każde poczęte dziecko jest darem i błogosławieństwem, dlatego należy je otoczyć miłością i szczególnie chronić.

Niestety współczesny świat coraz częściej odrzuca tę prawdę i brutalnie występuje przeciwko najmniejszym i bezbronnym, nie pozwalając im się urodzić.

W ostatnim czasie z ogromnym smutkiem patrzyłam na przedstawiane w mediach wypowiedzi zwolenników aborcji, czyli zabijania dzieci poczętych. Myślę, że reakcje tych osób wynikają z braku doświadczenia obecności Boga i Jego miłości oraz ze zranień, jakich doświadczyły w swoim życiu. Przeraża jednak to, że tak wielu ludzi do tej pory nie rozumie dramatu dzieci, które giną w łonach swych matek.

To tylko fragment artykułu

Drodzy Czytelnicy, dostęp do niektórych treści jest ograniczony

Dostęp do artykułów o różańcuTen artykuł jest dostępny w wydaniu papierowym "Królowej Różańca Świętego".

Zamów – to tylko 5 zł z wysyłką!

Dostępne są prenumeraty oraz pojedyncze wydania.

Druga możliwość: dostęp przez internet!


Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Przeczytaj ten artykuł w Królowej Różańca!

Kliknij na obrazek i obejrzyj strona po stronie!

Królowa Różaniec Świętego

Zostaw odpowiedź