Kiedyś zepsute, teraz naprawione

Kilka lat temu, kiedy brałem udział w zajęciach dodatkowych, spotkałem pewnego wykładowcę, nazwę go X, który niezwykle mnie zaskoczył, wyznając w trakcie rozmowy, że jest praktykującym katolikiem. X jest aktywistą społecznym, może nie zwolennikiem Stalina, jednak mimo wszystko marksistą. Pierwszym marksistą, którego spotkałem w życiu, był mój nauczyciel nauk przyrodniczych w gimnazjum. Co dziwne, został on wychowany jako katolik, miał nawet wujka księdza!

Jakież było więc moje zdziwienie, gdy X wyznał mi, że i on jest katolikiem. Zaczął opowiadać mi o teologii wyzwolenia, która nie jest ideologią szczególnie dla mnie interesującą. Niemniej wpadłem w osłupienie, kiedy powiedział mi, jak bardzo jest oddany Mszy świętej w starym rycie trydenckim i jak bierze w niej udział kilka razy w tygodniu! Nosił również medalik ze świętym ojcem Pio.

Różaniec - AnthonyKiedy byłem już na studiach podyplomowych, przynajmniej raz spotkałem X na Eucharystii. Zawsze przyjemnie jest móc uczestniczyć we Mszy razem z kimś, kogo się zna.

Kilka lat później X i ja nadal byliśmy w kontakcie. Pewnego razu wysłał do mnie maila z pytaniem, czy nadal naprawiam różańce. Odpowiedziałem mu, że oczywiście, nadal to robię. Wobec tego wysłał mi zdjęcie różańca swojego pradziadka, który został mu przekazany przez ojca. Krzyżyk był niekompletny i brakowało na nim sylwetki Chrystusa. X spytał, czy mógłbym to naprawić.

Prawie wszystkie różańce były dobrze używane


Dostęp do tej strony jest ograniczony.Dołącz do strefy członkowskiej

Zostając pełnoprawnym członkiem uzyszkasz natychmiastowy dostęp do płatnych materiałów.

Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o