Maryja Źródłem Ufności

Matka Boża Ufających

Portret Matki Bożej Ufających namalował włoski malarz Carlo Maratta. Był on ulubionym malarzem papieży Aleksandra VII i Klemensa XI. Jego prace wyróżniały się godnością i pełną wdzięku harmonią. Jeden z jego obrazów stał się sławny jednak nie ze względów artystycznych, ale z powodu łask, które spłynęły z niego na ludzkie dusze.

Wszystko dzięki Słudze Bożej siostrze Klarze Izabeli Fornari. Urodziła się ona w Rzymie w roku 1697 roku i w wieku zaledwie 15 lat wstąpiła do klasztoru klarysek w Todi. Tam zaczęła przeżywać nadzwyczajne mistyczne zjawiska. W swoich długich i częstych ekstazach widziała Jezusa, Matkę Bożą, św. Klarę i Katarzynę ze Sieny. Siostra została naznaczona stygmatami Męki Pańskiej, które czasem krwawiły oraz stygmatem korony cierniowej. Klara swoje cierpienia ofiarowywała za nawrócenie grzeszników i dusze czyśćcowe. Wyjątkowe dowody jej obcowania z duszami czyśćcowymi znajdują się w rzymskim muzeum.

s. Klara Izabela Fornari

s. Klara Izabela Fornari

Pewien opat zakonny zwrócił się do niej z prośbą o pomoc w wyzwoleniu z czyśćca. Siostra ofiarowała za niego swoje cierpienie i poprosiła o odprawienie Mszy Świętej w jego intencji. Obawiała się jednak, że spowiednik ani nikt w klasztorze nie uwierzy, że objawia się jej dusza zmarłego opata. Poprosiła go więc o uczynienie jakiegoś znaku, gdy będzie wychodził z czyśćca. Tak też się stało. Na drewnianej desce opat pozostawił ślad swojej wypalonej ręki i znak krzyża. Dotknął także siostry Klary, a ślad jego ręki pozostał na jej ubraniu i odcisnął się oparzeniem na skórze. W czasie tej Mszy dusza opata została wyzwolona i, jak widziała zakonnica, uniosła się do nieba. To niebywałe wydarzenie jeszcze tego samego dnia spisał i potwierdził jej spowiednik. 

To tylko fragment artykułu

Drodzy Czytelnicy, dostęp do niektórych treści jest ograniczony

Dostęp do artykułów o różańcuTen artykuł jest dostępny w wydaniu papierowym "Królowej Różańca Świętego".

Zamów – to tylko 5 zł z wysyłką!

Dostępne są prenumeraty oraz pojedyncze wydania.

Druga możliwość: dostęp przez internet!


Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Przeczytaj ten artykuł w Królowej Różańca!


"Królowa Różańca Świętego" numer 20

Kliknij na obrazek i obejrzyj strona po stronie!

Zostaw odpowiedź