Módlmy się za Ojca Świętego do Maryi z Copacabany

Przechwytywanie

 

„Oddaję tę wizytę opiece Najświętszej Maryi Pannie z Copacabany, królowej Boliwii, i proszę Ją, aby chroniła wszystkie swoje dzieci. Dziękuję bardzo i niech wam Bóg błogosławi. Jallalla Boliwia!”

W dniach 8-10 lipca papież odwiedzi stołeczne La Paz i Santa Cruz – największe miasto tego kraju. Boliwia jest drugim etapem podróży apostolskiej Franciszka do Ameryki Łacińskiej. WIĘCEJ

Maryja z Copacabany jest figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem, czczoną szczególnie w tajemnicy Ofiarowania w Świątyni. Jest to patronka Boliwii, a jednym z elementów jej kultu jest przebieranie figury w różne sukienki, oraz piękne kolorowe procesje ku Jej czci. WIĘCEJ

W 2012 r. rozpoczęto też przygotowania do procesu beatyfikacyjnego Francisco Tito Yupanqui (1550-1616), wnuka króla Inków, który jest autorem tej rzeźby. Maryja ukazała się mu w mistycznej wizji, a pracy nad tą rzeźbą Bóg bardzo mu pomagał.

Modlitwa za Ojca Świętego

Wszechmogący, wieczny Boże, zmiłuj się nad sługą Swoim, najwyższym Pasterzem naszym Franciszkiem i prowadź go w Swej łaskawości po drodze zbawienia wiecznego, aby z łaską Twoją pragnął tego, co się Tobie podoba, i z całą mocą wypełniał.

Pod Twoją obronę uciekamy się,
święta Boża Rodzicielko,
naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych,
ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać,
Panno chwalebna i błogosławiona.
O Pani nasza,
Orędowniczko nasza,
Pośredniczko nasza,
Pocieszycielko nasza.
Z Synem swoim nas pojednaj,
Synowi swojemu nas polecaj,
swojemu Synowi nas oddawaj.
Amen.

 

1 komentarz do wpisu “Módlmy się za Ojca Świętego do Maryi z Copacabany

Co o tym sądzisz? – Zostaw komentarz!

Poznaj…

Królową 

Różańca

Świętego!