Noc pompejańska w Sulejowie

Ta noc z Maryją, w Jej cudownym wizerunku Matki Bożej Pompejańskiej, była niezapomnianym przeżyciem dla Jej wiernych czcicieli. To Ty, kochana Matko, zaprosiłaś nas do tego miejsca, na to pierwsze spotkanie z Tobą. Sama sobie je wybrałaś w małym, starym kościele cysterskim, położonym w przepięknej okolicy Sulejowa. Dzieje Twojego obrazu jakże podobne są do historii świętego wizerunku z Pompejów…

Sulejów i Różaniec

sulejow-pompejanskaCzy nie pragniesz, Najświętsza Panno, aby ten uroczy zakątek naszego kraju stał się miejscem Twojego kultu, skoro same siostry zakonne z sanktuarium w Pompejach przekazały nam swoje prośby, aby złożyć je u Twych stóp tutaj, w Sulejowie?
Wierzę mocno, że data 10-11 października 2014 r. zapisała się trwałe w naszych sercach i już tęsknimy do następnego z Tobą spotkania. Niektórzy z nas musieli pokonać wiele kilometrów, żeby móc się Tobie pokłonić. Odprawiliśmy wspólnie nabożeństwo różańcowe, dzieliliśmy się swoimi świadectwami licznych łask, których udzieliłaś nam podczas odmawiania nowenny pompejańskiej, tak miłej Twemu sercu modlitwy.

Razem z Tobą przywitał nas w Sulejowie Chrystus. Mogliśmy się z Nim spotkać w Eucharystii i podczas kontemplowania Jego Świętych Ran w wiernej kopii Całunu Turyńskiego.

To tylko fragment artykułu

Drodzy Czytelnicy, dostęp do niektórych treści jest ograniczony

Dostęp do artykułów o różańcuTen artykuł jest dostępny w wydaniu papierowym "Królowej Różańca Świętego".

Zamów – to tylko 5 zł z wysyłką!

Dostępne są prenumeraty oraz pojedyncze wydania.

Druga możliwość: dostęp przez internet!


Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

1 komentarz do wpisu “Noc pompejańska w Sulejowie

Co o tym sądzisz? – Zostaw komentarz!

Poznaj…

Królową 

Różańca

Świętego!