Obietnice dla modlących się różańcem cz.3

Objawienie Maryi

Maryjo, pocieszaj wątpiących – tak modlił się św. Augustyn.

Jeśli gorzki jest płacz wywołany cierpieniami fizycznymi ciała to bardziej jeszcze dominujący jest płacz duszy. Nie słyszmy go wprawdzie, ale odczuwamy często.

Jest to ciemność umysłu zaćmionego pokusami, to znowu odrętwienie ducha, czasem smutek bez powodu, bolesne jakieś przeczucia tak, iż dusza nie może nigdzie znaleźć pokoju.

Nie opierając się tym czarnym chmurom, przeciągającym nad naszą duszą, wchodzimy w stan zwątpienia. Duchowe te cierpienia są tak ciężkie, że wiodą nieraz do obłąkania albo samobójstwa. Dlatego niech pełnym nadziei echem w duszy umęczonej odbiją się te słowa do Maryi – pocieszaj wątpiących!

Wprawdzie Maryja w najboleśniejszych przejściach swojego życia nie zwątpiła nigdy, ale goryczy duszy nieraz zaznała. Cierpienia duchowe miały być dla Niepokalanej polem zasług. Rozważmy kilka momentów z Jej życia.

Wezwanie anioła nakazującego Świętej Rodzinie opuścić Nazaret i iść na wygnanie. Idź w ciemną noc, w daleką nieznaną pustynię, bez dachu nad głową. I choć chmury ciemne podnoszą się nad Jej duszą, Ona idzie spokojna naprzód, choć czuje co znaczą te ciężkie godziny.

Albo strata Jezusa w świątyni. Co się z Nim stało? Nie wie. Szuka Go cały dzień, szuka Go całą noc. Jaka pustka opuszczenia i niepewności.

To tylko fragment artykułu

Drodzy Czytelnicy, dostęp do niektórych treści jest ograniczony

Dostęp do artykułów o różańcuTen artykuł jest dostępny w wydaniu papierowym "Królowej Różańca Świętego".

Zamów – to tylko 5 zł z wysyłką!

Dostępne są prenumeraty oraz pojedyncze wydania.

Druga możliwość: dostęp przez internet!


Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Przeczytaj ten artykuł w Królowej Różańca!

Kliknij na obrazek i obejrzyj strona po stronie!

One thought on “Obietnice dla modlących się różańcem cz.3

Zostaw odpowiedź

error: Chcesz skorzystać z tych tekstów? – Napisz: redakcja@rozaniec.info