Obietnice Maryi dla modlących się różańcem cz. 2.

Obietnice różańcowe Maryi

Maryjo, pocieszaj płaczących – tak modlił się św. Augustyn.

Wszystko potrzebuje pocieszenia. Wielki płacz rozlega się po świecie. Płacz w Kościele, płacz w narodzie, płacz w każdej duszy… Więc przypomnijmy sobie pełne pociechy obietnice Niepokalanej dla modlących się różańcem, w których poznamy jak Maryja słucha naszego płaczu, jak ociera łzy i koi.

Skąd płacz na ziemi? Bóg go nie stworzył, on wypłynął z naszego grzechu. Ciernie wtedy wykwitły, a w oczach łzy. Odtąd wszystko płacze na ziemi.

Łzy płyną już z samego pobytu w tej dolinie nędzy i dziecko tutaj przychodzące płacze, i odchodząc stąd płakać będziemy.

I święci płaczą, ziemia zroszona jest ich łzami, łzami obawy, pokuty, tęsknoty.

Płacz niekiedy jest zły, bo do złego prowadzi – do zwątpienia, utraty wiary. Płacz jest złym jeśli z grzechu wynika, płacz z pychy i łakomstwa, zazdrości i złości.

Jest i płacz dobry, zbawienny – płacz próby, pokuty i zasługi.

Bóg przewidział, że o własnych siłach nie potrafimy się często wstrzymać od płaczu, nie potrafimy sobie pomóc. Dlatego, jak mówi Pismo Święte, Duch Boży modli się za nami. Dlatego też Jezus zostawia nam Matkę Swoją, aby była nam pocieszycielką strapionych. Ona jest bardzo czuła na płacz nasz! Czemu? Bo płacz nasz Jej własny przypomina. Płacz ubóstwa, wygnania, męki, sieroctwa. Na cudownych obrazach nieraz widziano Maryję płaczącą. Okazywała, że współczuje w naszych łzach, słucha naszego płaczu. A najbardziej Ją wzruszają potrzeby i smutki tych dusz, które czczą Ją różańcem. Dla nich to wypowiedziała tę słodką obietnicę: „Czcicielom mojego różańca przyrzekam szczególne łaski”.

Wytrwałość w modlitwie różańcowejSłuchaj więc strapiony bracie, strapiona siostro –

To tylko fragment artykułu

Drodzy Czytelnicy, dostęp do niektórych treści jest ograniczony

Dostęp do artykułów o różańcuTen artykuł jest dostępny w wydaniu papierowym "Królowej Różańca Świętego".

Zamów – to tylko 5 zł z wysyłką!

Dostępne są prenumeraty oraz pojedyncze wydania.

Druga możliwość: dostęp przez internet!


Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Przeczytaj ten artykuł w Królowej Różańca!

Kliknij na obrazek i obejrzyj strona po stronie!

Królowa Różaniec Świętego

Zostaw odpowiedź