Owoce modlitwy różańcowej

W lipcu Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci (PKRD) obchodzą 17. rocznicę powstania. Jest to więc dla naszej wspólnoty okazja do dziękczynienia Bogu i Matce Najświętszej za wszelkie łaski, które w tym czasie otrzymaliśmy oraz za owoce naszej codziennej modlitwy różańcowej.

Patrząc na PKRD z perspektywy 17 lat istnienia bez trudu można zauważyć, jak wiele wspaniałych rzeczy Bóg dokonał przez modlitwę różańcową w życiu poszczególnych członków. Ci, którzy jako dzieci wstąpili do naszej wspólnoty, na początku jej działalności, obecnie są już pełnoletni. Jednak do dnia dzisiejszego nie rozstają się z różańcem, a niektórzy nadal posiadają legitymację członka PKRD. Często spotykam młodych ludzi, którzy dzielą się ze mną pięknymi świadectwami, mówiącymi o tym jak Maryja prowadzi ich przez życie i pomaga podejmować właściwe decyzje, np. dotyczące wyboru drogi życiowej.

Na potwierdzenie tego, że modlitwa różańcowa przynosi wspaniałe owoce w życiu poszczególnych członków PKRD, przytoczę przykłady z życia konkretnych osób. Kilkanaście lat temu uczeń szkoły podstawowej i ministrant założył w swojej parafii PKRD wraz z grupką rówieśników. Natomiast od roku jest już kapłanem archidiecezji poznańskiej. Wspomina, że powołanie do kapłaństwa wzrastało wraz z nim i umacniało się m.in. poprzez formację w PKRD. Jest pewien, że myśl o założeniu Koła pochodziła natchnienia Pana Boga, który także w ten sposób pragnął przygotować go do podjęcia kapłańskiej posługi. Zwraca również uwagę na ogromną rolę Matki Bożej, która przez różaniec stała mu się bardzo bliska. Stale w swoim życiu doświadcza Jej opieki.


Dostęp do tej strony jest ograniczony.Dołącz do strefy członkowskiej

Zostając pełnoprawnym członkiem uzyszkasz natychmiastowy dostęp do płatnych materiałów.

Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o