Pokuty, pokuty, pokuty…

„Pokuta! Módlcie się o nawrócenie grzeszników”-powiedziała Maryja Bernadetcie Soubirous 60 lat temu. Przesłanie z Lourdes do pokuty i nawrócenia jest szczególnie aktualne w naszych czasach

Pierwsze objawienie Bernadetta opisała następującymi słowami: „Kiedy Ją zobaczyłam, przetarłam oczy, sądząc, że mi się przywidziało. Zaraz też włożyłam rękę do kieszonki i znalazłam swój różaniec. Chciałam przeżegnać się, ale nie mogłam unieść opadającej ręki. Dopiero kiedy Pani uczyniła znak krzyża, wtedy i ja drżącą ręką spróbowałam i udało się. Równocześnie zaczęłam odmawiać różaniec. Także Pani przesuwała ziarenka różańca, ale nie poruszała wargami. Kiedy skończyłam odmawianie, widzenie ustało natychmiast”.

Było to 11 lutego 1858 r. Rok ten był rokiem zmian politycznych nie tylko we Francji, lecz także w Europie. Szerzyła się masoneria, trwała zażarta walka z Kościołem. W tym roku rodziły się idee, które uformowały obecny świat stojący w opozycji do chrześcijaństwa. W tym roku Karol Darwin podważył boskie pochodzenia człowieka, kompozytor Ryszard Wagner napisał operę sławiącą mit wyższości rasy germańskiej, która była natchnieniem dla faszyzmu, a Karol Marks wydał swoje dzieło – podwalinę komunizmu. Idee tych „oświeconych” zdominowały świat na cały wiek i doprowadziły do katastrofy Europę.

Grota objawień w Lourdes

To tylko fragment artykułu

Drodzy Czytelnicy, dostęp do niektórych treści jest ograniczony

Dostęp do artykułów o różańcuTen artykuł jest dostępny w wydaniu papierowym "Królowej Różańca Świętego".

Zamów – to tylko 5 zł z wysyłką!

Dostępne są prenumeraty oraz pojedyncze wydania.

Druga możliwość: dostęp przez internet!


Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Przeczytaj ten artykuł w Królowej Różańca!

Kliknij na obrazek i obejrzyj strona po stronie!

Zostaw odpowiedź