Modlitwa różańca

[box style=’info’] PodstawyModlitwy różańcaTajemnice różańcaRozważania Nowenna pompejańska [/box]

Skład Apostolski

Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego Jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego.

Narodził się z Marii Panny, umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion, zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał, wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga, Ojca Wszechmogącego, stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, Świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen

Modlitwa Pańska (przed każdą dziesiątką)

Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje; przyjdź królestwo Twoje; bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi; chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom; i nie wódź nas na pokuszenie; ale nas zbaw od złego. Amen.

Pozdrowienie anielskie (dziesiątki różańca)

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami, i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Doksologia mała (po każdej dziesiątce)

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

Pod Twoją obronę (po każdej części różańca)

Pod Twoją obronę uciekamy się, święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać, Panno chwalebna i błogosławiona. O Pani nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza. Z Synem Swoim nas pojednaj, Synowi Swojemu nas polecaj, Swojemu Synowi nas oddawaj.

(opcjonalnie, po każdej dziesiątce modlimy się modlitwą fatimską albo modlitwą św. Maksymiliana)

Modlitwa fatimska

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.

Modlitwa św. Maksymiliana Marii Kolbego

O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie.

4 komentarze do wpisu „Modlitwa różańca

  1. Przekonania są silniejsze niż czyny, bo one stanowią nas samych, a czyny są jedynie działaniem, którego sensu często nie rozumiemy

  2. ładne słowa, postaram się zapamiętać. takie mądre bo każdy z nas popełnia błędy. I faktycznie to przekonania nasze czyli to co mamy w naszych głowach ostatecznie pokonują złe czyny zmieniając je w dobre uczynki których źródłem jest poczucie winy i chęć poprawy. Czyli jeśli mamy przekonania prawe to w skrócie pomimo ułomności wygrywamy nad złem. pozdrawiam i życzę siły w walce ze złem.

  3. Sorry panowie ale dla mnie to kompletna bzdura. Zachowanie to nic innego jak przekonania w praktyce. Przekonania, które nie przekładają się na podejmowane decyzje to tylko nic nie warte idee. Rozdzielanie tych dwóch rzeczy jest zwykłą hipokryzją.

  4. Według mnie, to nie jest kompletna bzdura. Ludzie mają tendencję do samousprawiedliwiania się. Każdy normalny człowiek chce być dobry ale nie każdy potrafi unikać zła. Rozdźwięk pomiędzy pragnieniem bycia dobrym a wybieraniem złego postępowania, a więc świadomość własnej nie-integralności i słabości nie są komfortowe dla naszego ego więc szukamy racjonalizacji i usprawiedliwień – czasem tanich i tandetnych naprawdę. To jest powszechne i naturalne i nie jest to hipokryzja. Każdy z nas woli być lepszy niż gorszy, a nikt nie jest doskonały. Ty także, drogi Kręcielu 🙂 I ja także. Każdy z nas (albo prawie każdy) ma w swoim „dorobku” jakies obrzydliwe zachowanie, a to nie oznacza, że od razu jest obrzydliwym człowiekiem, co najwyzej, że jest słabym człowiekiem. Jak wszyscy, albo przynajmniej jak większość. Generalnie, bez Pana Boga nic nie możemy. Szkoda, że tak mało ludzi to widzi i akceptuje. Bo to bardzo ułatwia zycie, przyznać się do słabości, przeprosić, wynagrodzić… pracować nad problemem. To nie hipokryzja upadać i podnosić się, to odwaga! Hipokryzja to krytykowanie i potępianie innych za to co samemu się robi niejawnie, To jest rzeczywiście bardzo slabe… Pozdrawiam wszystkich! Lubię was, ludzie 🙂

Co o tym sądzisz? – Zostaw komentarz!

Poznaj…

Królową 

Różańca

Świętego!