Nowenna pompejańska

Nowenna pompejańska i różaniec

Nowenna pompejańska polega na codziennym odmawianiu  różańca przez 54 dni z dodaniem krótkich modlitw. Nowenna pompejańska dzieli się na dwie części po 27 dni. Nazywamy je częścią błagalną i dziękczynną. Aby się nie pogubić, warto zaznaczyć sobie w kalendarzu dni trwania nowenny – datę rozpoczęcia i zakończenia.

Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej intencji przez cały czas jej trwania. Nie wymieniamy listy intencji, ale jedną, najlepiej precyzyjną i konkretną prośbę o łaskę.

Nowenna pompejańska krok po kroku

Przez 54 dni odmawiamy trzy (lub cztery) części różańca świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z Tajemnicami  światła, jednak obietnica Matki Bożej dotyczyła 15 tajemnic. Jeśli nie wiesz, jak modlić się na różańcu, zajrzyj do naszej instrukcji.

Przed rozpoczęciem każdej z trzech części różańca, wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną w całej nowennie), a następnie mówimy:

Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.

Przez 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu różańca (15 tajemnic), odmawiamy następującą modlitwę:

Modlitwy końcowe w trakcie części błagalnej – modlimy się tą modlitwą przez pierwsze 27 dni nowenny pompejańskiej

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez  upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Modlitwy końcowe w trakcie części dziękczynnej – modlimy się tą modlitwą przez drugie 27 dni nowenny pompejańskiej

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Niezależnie od modlitw końcowych, różaniec kończymy trzykrotnym westchnieniem do Matki Bożej:

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

Nowenna pompejańska – nowenna 9 czy 54-dniowa?

Przede wszystkim mylące może być to, że nowenna kojarzy się z dziewięcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejańskiej jest inaczej: odmawiamy ją przez 54 dni. Dlaczego? – Wzięło się to stąd, że Matka Boża poleciła odmówić trzy nowenny dziękczynne i trzy błagalne. W sumie daje to 6 nowenn po 9 dni, a więc 6 x 9 = 54. Jednak dla uproszczenia te 54 dni nazywamy po prostu nowenną pompejańską.

 Jeśli masz pytania o nowennę pompejańską, zajrzyj do „Najczęstsze pytania o nowennę pompejańską” 

4 odpowiedzi w temacie “Nowenna pompejańska

 1. Bogu dzięki za radio róźaniec! Odkryłam dopiero 2 tygodnie temu. Odmawiam nowenne Pompejanską z radiem i czuje się zjednoczona w modlitwie z wszystkimi ktorzy się modlą. Wierzę, że Matka Boża Pompejanska nas słucha i nas wysłucha. Dotychczas jedną część rozanca odmawiałam nieraz z trudnością, a nowenne Pompejanską odmawiam z radością i czekam na tę chwilę.Mam zapaloną świecę i przy niej obrazek Matki Bożej Pompejańskiej . Czekam na dzień 25 lutego,aby zjednoczyc się w modlitwie w czasie mszy świętej odprawianej w Pompejach..

 2. Katarzyna Kowalska
  Ja odmawiam nowennę Pompejańską od tamtego roku i czuję że jest mi bardzo pomocna.
  Dzięki niej się wyciszam i czuje że Matka Boża mi pomaga .
  Przy odmawianiu różańca zawsze mówię słowa: „Niech krzyż Chrystusa będzie mi światłem ,
  niech szatan nie będzie mi przewodnikiem.” Te słowa bardzo pomagają jeśli, chcesz mieć Jezusa i Matkę Bożą za przewodnika.

 3. Swiadectwo o Nowennie Pompejanskiej
  Zdecydowalam sie na ta cudowna Nowenne w momencie, gdy wyraznie poczulam Boze tchnienie, ze dam rade. Nigdy bym siebie nie podejrzewala o taka piekna sprawe, ale powiedzialam wtedy Bogu tak. Na poczatku bylo mi trudno przelamac sie do wizerunku rozanca, jednak z czasem pokochalam go nad zycie i nie wyobrazam sobie dnia, bez modlitwy rozancem . Nosze go ze soba absolutnie wszedzie, co sprawia, ze jeszcze bardziej czuje obecnosc i opieke Matki Bozej ! To jest cudowne ! Nie wstydze sie isc z nim w reku, wsrod obcych mi ludzi poprzez wszelakie drogi. Czuje, ze wtedy jeszcze bardziej oddaje czesc Maryi ! Od zakonczenia nowenny minal ponad miesiac i czuje jak Matka Boza przemienia mnie i moje zycie, na lepsze i wiele mnie uczy. Wiem, ze ktoregos dnia przyjdzie czas na kolejna nowenne w moim zyciu. Z calego serca kocham Pana Boga i kocham Go rowniez za to, ze wskazal mi tak cudowna, Maryjna droge do nieba.

Zostaw odpowiedź