Wizerunek…nie namalowany ludzką ręką

„W 1467 roku w dzień św. Marka w godzinie nieszporów pojawił się w chmurze wizerunek Matki Bożej, któremu oddajemy cześć w tym kościele”- Taki napis widnieje nad wejściem do Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Genazzano- miasteczku położonym 40 km od Rzymu.

Historia cudownego wizerunku Matki Bożej z Genazzano związana jest z biedną wdową Petruccią de Genezo. Widząc upadek miejscowego kościoła postanowiła ona przeznaczyć swoje oszczędności na naprawę budynku oraz poprosić mieszkańców i swoich sąsiadów, aby przyłączyli się do niej. Ci jednak wyśmiali ją i odmówili wsparcia. Petruccia przeznaczyła na ratowanie kościoła wszystkie swoje pieniądze. Jednak było to znacznie za mało i prace wstrzymano. Spowodowało to, że biedna wdowa była powszechnie wyśmiewana w mieście za swoją „głupotę”, a odnowienie świątyni nazywano „dziwactwem Petrucci”.

Dzień objawienia się Matki Bożej

Dnia 25 kwietnia 1467 roku w dzień św. Marka mieszkańcy Genazzano brali udział w uroczystościach ku czci tego Apostoła. Około 16 godziny uczestnicy usłyszeli przepiękną muzykę płynącą z nieba. Oniemiali patrzyli w górę, gdzie tajemnicza chmura zaczęła opuszczać się na nieukończoną ścianę kościoła. Na oczach tysięcy obserwatorów chmura rozwiała się i oczom oszołomionych mieszkańców ukazał się na murze wizerunek Maryi z Dzieciątkiem. Zaskoczona wdowa upadła na kolana i dziękowała za ten cud. Jak podają kroniki: „Całe Włochy przybywały, by ujrzeć błogosławiony wizerunek, przychodziły z pielgrzymką całe miasta. Doszło do wielu cudów i zostały zesłane liczne łaski. Ten przepiękny wizerunek pojawił się na ścianie bez żadnej ludzkiej interwencji”.

To tylko fragment artykułu

Drodzy Czytelnicy, dostęp do niektórych treści jest ograniczony

Dostęp do artykułów o różańcuTen artykuł jest dostępny w wydaniu papierowym "Królowej Różańca Świętego".

Zamów – to tylko 5 zł z wysyłką!

Dostępne są prenumeraty oraz pojedyncze wydania.

Druga możliwość: dostęp przez internet!


Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Przeczytaj ten artykuł w Królowej Różańca!

Kliknij na obrazek i obejrzyj strona po stronie!

Zostaw odpowiedź

error: Chcesz skorzystać z tych tekstów? – Napisz: redakcja@rozaniec.info