Drogocenna Księga (1)

wyspa skarbów cz.1

Wyrusz razem z nami na poszukiwanie duchowych skarbów! Zobacz, „jak wielkie rzeczy” (1 Kor 2, 9) przygotował dla nas Wszechmogący! Zapraszamy Cię do lektury cyklu artykułów pt. „Wyspa skarbów”, w ramach którego będziemy podróżować po wyspie naszego życia, próbując odkryć, jakimi skarbami zostaliśmy obdarowani przez Boga. Niech w naszej podróży prowadzą nas słowa Pana Jezusa, który nieustannie zachęca do gromadzenia „skarbów w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną” (Mt 6, 20).

Wstąp po słowo!

Przed każdą wyprawą: pielgrzymką, wycieczką, rodzinnym wyjazdem zawsze upewniamy się, czy spakowaliśmy potrzebne rzeczy. Podobnie jest z podróżowaniem po naszym życiu duchowym — aby przebiegało dobrze, powinniśmy mieć pewność, że posiadamy odpowiednie zaplecze. Przewodnikiem, w który powinniśmy się zaopatrzyć, jest, jak łatwo się domyślić, słowo Boże.

Nasi przodkowie mieli tę świadomość na długo przed nastaniem naszej ery. Nie bez powodu psalmista zwracał się do Pana następująco: „Twoje słowo jest lampą dla moich kroków i światłem na mojej ścieżce” (Ps 119, 105). Czy jednak my także mamy przekonanie, że słowo Pana jest nam dane po to, by wspierać nasze działania i wybory? Czy traktujemy je jak drogowskaz, który stawiamy sobie przed oczy zawsze, gdy musimy podjąć ważną decyzję? Nie chodzi tu o wróżenie z Biblii, otwieranie Pisma Świętego na chybił trafił i traktowanie pierwszych przeczytanych słów jako wyroczni, ale o życie zgodne z Bożym Słowem.

Jeżeli czytamy Pismo Święte i wiemy, że Pan Jezus powiedział: „Wszystko więc, co byście chcieli, aby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie” (Mt 7, 12), będziemy starali się unikać wszystkiego, czym moglibyśmy skrzywdzić drugiego człowieka. Chrystus uczył nas tej postawy w wielu przypowieściach, które zostały utrwalone w Biblii. Podkreślał również, jak ważne jest życie Jego słowem, mówiąc: „Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony” (Mt 7, 24). Słowo Pańskie jest zatem nie tylko lampą, która wskazuje nam drogę, ale i skałą, na której powinniśmy budować nasze życie.

Nie bój się!

W Liście do Hebrajczyków znajdziemy kolejną charakterystykę słowa Bożego. Autor natchniony napisał: „Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca” (Hbr 4, 12). To nieco groźnie brzmiące zdanie przedstawia nam obraz słowa Pańskiego jako niezwykle przydatnego i skutecznego „narzędzia”. Sięgając po nie, możemy zmienić nasze życie oraz udoskonalić je, przyglądając się postawom, które Biblia prezentuje jako właściwe i miłe Bogu.

To tylko fragment artykułu

Drodzy Czytelnicy, dostęp do niektórych treści jest ograniczony

Dostęp do artykułów o różańcuTen artykuł jest dostępny w wydaniu papierowym "Królowej Różańca Świętego".

Zamów – to tylko 5 zł z wysyłką!

Dostępne są prenumeraty oraz pojedyncze wydania.

Druga możliwość: dostęp przez internet!


Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Przeczytaj ten artykuł w Królowej Różańca!

Kliknij na obrazek i obejrzyj strona po stronie!

Królowa Różańca Świętego

Zostaw odpowiedź