Czy starasz się o niebo?

Czas, w którym żyjemy, obfituje w różne wydarzenia w naszych rodzinach, pracy, polityce. Zapominamy o tym, co najważniejsze – o naszej przyszłości. Tej wiecznej przyszłości… Zabiegamy o byt materialny, o zdrowie, sportową sylwetkę. Jednym słowem opanował nas kult ciała. A gdzie podział się kult Boga?

Zanim zaczęłam pisać ten artykuł, to na samym początku podziękowałam Bogu i Maryi, że zostałam poproszona o jego napisanie. Czytam KRŚ już od pewnego czasu i podziwiam redakcję, że tworzy to czasopismo na zasadzie wolontariatu. Może dlatego też czyta się je „jednym tchem”. W poprzednim numerze ukazał się wywiad zatytułowany: „Każdy powinien starać się o Niebo.” W jego kontekście można by postawić pytanie: „Czy staramy się o to Niebo?”.

„Czy staramy się o to Niebo?”niebo

Będąc pewnego dnia w szpitalu, odwiedziłam osobę chorą na raka. Na sali szpitalnej leżało pięć kobiet. Jedna z nich zadała pytanie: „Gdzie był Bóg, kiedy umierało moje niewinne dziecko?”. I od razu na nie odpowiedziała: „Boga nie ma!”. W mojej głowie zrodziły się pytania: „A gdzie ty wtedy byłaś? Bóg jest zawsze przy tobie! Może byłaś w dyskotece, na spotkaniu towarzyskim, w niedzielę na zakupach w supermarkecie? Jak wyglądało twoje życie? Czy wzięłaś do ręki różaniec? Czy poprosiłaś księdza o odprawienie Mszy świętej? Czy stanęłaś pod krzyżem i powiedziałaś Jezusowi o swoim bólu?”. Pyta­nia te nasuwały się same. Jednak zabrakło mi wtedy słów, a może i odwagi, żeby je postawić tamtej kobiecie. Bo nawet wtedy, gdy człowiek odrzuca Boga, to Bóg i tak go kocha!

To tylko fragment artykułu

Drodzy Czytelnicy, dostęp do niektórych treści jest ograniczony

Dostęp do artykułów o różańcuTen artykuł jest dostępny w wydaniu papierowym "Królowej Różańca Świętego".

Zamów – to tylko 5 zł z wysyłką!

Dostępne są prenumeraty oraz pojedyncze wydania.

Druga możliwość: dostęp przez internet!


Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o