Dar maryjnych jubileuszy

Dobiega końca rok związany z obchodami 300-lecia koronacji Matki Bożej na Jasnej Górze, 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i 100-lecie Jej objawień w Fatimie. Spróbujmy dostrzec owoce, które już się pojawiły, i zastanowić się, w jaki sposób możemy zaangażować się w dalsze szerzenie wezwania Maryi, aby to, co się dokonało, mogło trwać i się rozwijać

Z pewnością każdy z nas w indywidualny sposób włączył się w obchody tego jubileuszowego roku. Podejmowaliśmy wiele osobistych postanowień i działań, które były pełną miłości odpowiedzią daną Maryi, naszej Matce, przez każdego z nas, Jej dzieci. Zastanówmy się, czy na nowo usłyszane Jej słowa i prośby poruszyły nasze serca, skłoniły do zmiany w naszym życiu, pogłębienia wiary i gorliwości w modlitwie. Co w nas pozostało? Czy jest coś, o co szczególnie chcemy się troszczyć, co chcemy kontynuować, by nie zmarnować łask, jakich Bóg udzielił nam przez Maryję?

Przez cały rok w naszej ojczyźnie było wiele wyjątkowych wydarzeń związanych z jubileuszami. Były one przede wszystkim dziękczynieniem Bogu za obecność Maryi w jasnogórskim sanktuarium oraz za Jej przyjście na ziemię w Gietrzwałdzie i Fatimie, gdzie z matczyną miłością i troską wezwała nas do modlitwy, pokuty i nawrócenia. Dały możliwość dotarcia z przesłaniem Matki Najświętszej do ogromnej liczby osób i stały się wypełnieniem próśb, jakie Maryja do nas skierowała.


Dostęp do tej strony jest ograniczony.Dołącz do strefy członkowskiej

Zostając pełnoprawnym członkiem uzyszkasz natychmiastowy dostęp do płatnych materiałów.

Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o