Dzieci przy Sercu Jasnogórskiej Matki

To nie przypadek, że Jasna Góra nazywana jest duchową stolicą naszej Ojczyzny. Od wielu wieków Polacy ze wszystkich, nawet najodleglejszych zakątków kraju przybywają, aby spotkać się z najlepszą Matką i Królową w Jej domu. Pięknie jest widzieć rodziców modlących się wraz ze swoimi dziećmi przed Cudownym Obrazem Czarnej Madonny. Dzięki temu miłość do Maryi i tego świętego miejsca przekazywana jest nieprzerwanie z pokolenia na pokolenie.

Choć w naszym kraju znajduje się wiele sanktuariów maryjnych, w których czczona jest Matka Boża, to jednak Jasna Góra jest spośród nich pierwszym i najważniejszym miejscem Jej kultu.

Madzia Buczek pkrd jasna góraA to dlatego, że Maryja wybrała właśnie to wzgórze, z którego jako Królowa Polski otacza opieką cały kraj i wszystkich jego mieszkańców. Niezliczoną ilość razy na przestrzeni dziejów Polski Maryja ratowała naszą Ojczyznę, chroniła i pomagała pokonać wszelkie niebezpieczeństwa. Polacy wiedzieli, że tylko u Niej znajdą pomoc i ratunek. Do dnia dzisiejszego przybywają przed Cudowny Obraz, aby powierzać Maryi, jako najlepszej Matce, wszystkie swoje sprawy, troski i cierpienia oraz podzielić się przeżywaną radością. Proszą też o wstawiennictwo w trudnych momentach i gdy stają przed wyborem drogi życiowej… Przychodzą, by powierzyć Jej swoją rodzinę, a zwłaszcza dzieci, aby strzegła je przed złem, zagubieniem i pokusą odejścia od jedynej, najwłaściwszej drogi prowadzącej do Jezusa.
Wkrótce po powstaniu Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci pojawiła się myśl, by zorganizować pielgrzymkę naszej wspólnoty na Jasną Górę. Pierwsza z nich odbyła się 21 marca 1999 roku. Przyjechały dzieci z całej Polski i spoza jej granic. Nie zmieściły się wewnątrz bazyliki, wypełniły więc kaplicę Cudownego Obrazu i dziedziniec.
Trwały, pełne radości i entuzjazmu, mimo zimna i deszczu. I tak pielgrzymka do tronu Królowej Polski stała się dla PKRD najważniejszym wydarzeniem w roku formacyjnym. W jedną z czerwcowych sobót lub niedziel, ze wszystkich stron naszej Ojczyzny i zza granicy, przybywamy do Częstochowy. Tysiące dzieci z różnobarwnymi chustami, czapkami, balonami i transparentami gromadzi się na jasnogórskim placu. Krótko mówiąc: jest radośnie i kolorowo. A to wszystko z miłości do naszej najukochańszej Mamusi – Maryi, z wdzięczności za Jej opiekę i łaski, które nam wyprasza.

To tylko fragment artykułu

Drodzy Czytelnicy, dostęp do niektórych treści jest ograniczony

Dostęp do artykułów o różańcuTen artykuł jest dostępny w wydaniu papierowym "Królowej Różańca Świętego".

Zamów – to tylko 5 zł z wysyłką!

Dostępne są prenumeraty oraz pojedyncze wydania.

Druga możliwość: dostęp przez internet!


Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o