Indiańska Królowa

Królowa Różańca Świętego jest obecna na wszystkich kontynentach. Wszędzie tam, gdzie są katolicy, tam też przybywa im z pomocą Różańcowa Pani.

Katedra Las Lajas w Kolumbii to jedna z najbardziej niesamowitych konstrukcji na świecie. Zbudowana na początku XX wieku, zachwyca nietypowym położeniem. Usytuowana jest wśród skał, wewnątrz kanionu rzeki Guaitara. Portal katedry zdobi mozaika Królowej Różańca Świętego… z Pompejów. Poznajmy więc historię tego świętego miejsca.

Cud w Las Lajas

Cofnijmy się do roku 1754. Indianka Maria Mueses de Quinones często pokonywała kilkukilometrową drogę między swoją wsią a sąsiednią. Droga była trudna, górzysta. Maria szła niosąc na plecach swoją głuchoniemą córkę Rosę. Gdy rozpętała się nagła burza, kobieta schroniła w się skalnej jaskini. Maria usiadła na kamieniu by odpocząć i zdjęła z pleców zawinięta w chustę córkę, która zaczęła bawić się w jaskini. Nagle Maria usłyszała krzyk: „Mamo, tam jest jakaś pani z chłopcem na rękach!”. Indianka przestraszyła się bo pierwszy raz usłyszała, jak jej głuchoniema córka mówi. Szybko ją chwyciła i uciekła z jaskini. Gdy dotarła do sąsiedniej wioski nikt nie uwierzył w jej opowieść, choć nikt też nie mógł zrozumieć jak to możliwe, że Rosa zaczęła mówić!

Kilka dni po tym zdarzeniu mała Rosa zaginęła. Poszukiwania nie dały rezultatu i wtedy Maria pomyślała, że może jej córka wróciła do jaskini, zwłaszcza, że często powtarzała, iż piękna Pani ją woła.

Indianka pobiegła do jaskini i znalazła swoją córkę bawiącą się z małym chłopczykiem przed piękną panią. Wtedy padła na kolana bo dotarło do niej, że piękną panią jest Królowa Niebios, a chłopczykiem sam Pan Jezus. Maria zatrzymała dla siebie to, co widziała w jaskini. Razem z córką często tam chodziły zostawiając kwiaty i świece.

To tylko fragment artykułu

Drodzy Czytelnicy, dostęp do niektórych treści jest ograniczony

Dostęp do artykułów o różańcuTen artykuł jest dostępny w wydaniu papierowym "Królowej Różańca Świętego".

Zamów – to tylko 5 zł z wysyłką!

Dostępne są prenumeraty oraz pojedyncze wydania.

Druga możliwość: dostęp przez internet!


Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o