Już… 4000 świadectw nowenny i Wielka Księga Łask tom II

W dniach, w których oddajemy do druku bieżące wydanie KRŚ, padł kolejny „rekord” co do liczby świadectw – otrzymaliśmy ich już 4000, od Czytelników naszego pisma oraz ze strony www.pompejanska.rosemaria.pl!

Strona tytułowa
Strona tytułowa

Nasi wytrwali Czytelnicy pamiętają Wielką Księgę Łask, która zawierała 1500 pierwszych świadectw. Podczas naszej ostatniej październikowej pielgrzymki do Pompejów mieliśmy w darze już drugą Księgę, z 1500 kolejnymi świadectwami. To 800 stron pełne cudów! Księga ważyła niemal 7 kilogramów.
Księga została pięknie wydana i oprawiona w skórę, dodatkowo wyposażona w praktyczne etui. Podkreślamy to zawsze: jej powstanie było możliwe wyłącznie dzięki Darczyńcom. Ich nazwiska zostały zapisane na wieczną pamiątkę tuż za stronami tytułowymi.

Ks. bp. Tommaso ogląda Księgę Łask
Ks. bp. Tommaso ogląda Księgę Łask

Księgę ofiarowaliśmy ks. biskupowi Tommaso Caputo, który był mile zaskoczony tą niespodzianką. Indeks tematyczny w języku włoskim pozwoli mu zorientować się w niezwykle bogatym przekroju naszych świadectw.
Ksiądz biskup zabrał Księgę do swojego prywatnego gabinetu, gdzie, jak ufamy, ten wspaniały dokument łask otrzymanych poprzez różaniec znajdzie swoje szczególne miejsce.
Myślę, że warto utrzymać tę piękną tradycję. Dlatego, kiedy zbierzemy kolejne 1500 świadectw (a brakuje już tylko 500), ponownie przekażemy je ks. biskupowi w postaci III Księgi.
A zatem… przysyłajcie swoje świadectwa! Darczyńców III Księgi uhonorujemy specjalnym wpisem.

Księga łask w etui
Księga łask w etui

 

Artystyczne wykończenie
Artystyczne wykończenie

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujmy Maryi, że obdarza nas tyloma łaskami!

Marek Woś

2
Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
0 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze comment thread
0 Autorzy
Mamy już 6000 świadectw nowenny pompejańskiej! – Nowenna pompejańskaWielka Księga Łask Nowenny Pompejańskiej – już III edycja! Dołączysz? – Nowenna pompejańska Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback
Wielka Księga Łask Nowenny Pompejańskiej – już III edycja! Dołączysz? – Nowenna pompejańska

[…] ks. abp. Tomaso Caputo, który z ramienia papieża jest głową sanktuarium w Pompejach (zobacz notkę na ten temat albo obejrzyj zdjęcia II […]

trackback
Mamy już 6000 świadectw nowenny pompejańskiej! – Nowenna pompejańska

[…] Wielkiej Księgi Łask. Dotychczas powstały trzy Wielkie Księgi Łask (zob. Księga 1, 2 i 3). Wspaniale oprawione, ogromnych rozmiarów i ważące ponad 6 kilogramów, czyli… 6000 […]

Zanim skopiujesz, napisz do nas.