Kim jest dla mnie Maryja – wywiad z ks. Piotrem Śliżewskim, autorem filmu o Maryi

Redakcja „Królowej Różańca Świętego” : Jako młody kapłan sięga Ksiądz szeroko po współczesne medium i narzędzie jakim jest Internet. Dlaczego właśnie Internet?

Ks. Piotr Śliżewski: Biskup Grzegorz Ryś stwierdził kiedyś, że „Internet nie jest tylko jakimś nośnikiem informacji i sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale jest nowym kontynentem. I my musimy się poważnie zastanowić, jak do ludzi na tym kontynencie docierać”. Przejąłem się tymi słowami. Zobaczyłem jak wielu ludzi zamyka się w tym wirtualnym świecie. A skoro oni tam są, to również powinna być tam Ewangelia. Z tego powodu nie żałuję czasu na Internet i po wypełnieniu wszystkich obowiązków poświęcam czas na to, by być razem z ludźmi poprzez Internet. Wiem, że nie zastąpi to kontaktu w cztery oczy. Na szczęście, bardzo dziękuje Bogu za taki obrót sprawy, coraz częściej internetowe znajomości przeradzają się w realne kierownictwo duchowe. Zarówno telefoniczne jak i spotkania przy kawie bądź w konfesjonale. Kiedy mam dzień wolny od obowiązków duszpasterskich jeżdżę do różnych miejsc spowiadać oraz wiele osób przyjeżdża ( nawet z drugiego końca Polski!) do Gryfic, by zamienić słowo i się wyspowiadać. Coraz częściej Internet traktuję za punkt wyjścia do czegoś więcej.

Redakcja „Królowej Różańca Świętego” : Ma Ksiądz kilka stron ewangelizacyjnych, kanał na YT gdzie umieszcza Ksiądz inspirujące filmowe rekolekcje. Czego dotyczą te strony, jakie są główne przekazy ewangelizacji Księdza przez Internet?

Ks. Piotr Śliżewski: Kocham wszystko, co prowadzi do Pana Boga. Dlatego już w trakcie drugiego roku seminarium założyłem portal www.ewangelizuj.pl który dzisiaj ma formułę bloga z artykułami dotyczącymi duchowości.  Po kolejnych dwóch latach seminarium opracowałem www.znajdzrekolekcje.pl – katalog rekolekcji, dni skupienia i konferencji katolickich. Gdy zobaczyłem, że nie ma w polskim Internecie dobrej bazy domów rekolekcyjnych to również dla nich znalazło się miejsce w tym portalu. Niedługo trzeba było czekać, bym zdecydował się na dodanie tam podstrony z sanktuariami w Polsce (podzielonymi według różnych kategorii), podstronę z opisem znanych rekolekcjonistów, dział z leksykonem wspólnot i duszpasterstw katolickich oraz miejscem, gdzie internauci mogą napisać swoje świadectwa. Nie na tym koniec „wirtualnych przygód”. Gdy zostałem wyświęcony na kapłana i trafiłem do niewielkiej parafii w Cedyni, zaobserwowałem, że nie zawsze ja i znajomi mi księża nie mają do odprawiania intencje Mszy świętych. Idąc za tą myślą założyłem witrynę www.gregorianka.pl , która daje możliwość złożenia zarówno pojedynczych intencji Mszy świętych jak i znanych, 30 Mszy świętych gregoriańskich za jednego zmarłego. Dzisiaj, gdy jestem w dużej parafii w Gryficach, nie ma już tego problemu – rozmodlona parafia daje księżom wiele intencji, ale moi znajomi misjonarze polskiego pochodzenia obsługują tę platformę i dają możliwość bardzo szybkiego odprawienia nadesłanych intencji. Wspomniany kanał na portalu YouTube zyskał swój profesjonalny rys wraz z rekolekcjami o spowiedzi świętej pt. „Spowiedź na 7”. Po ich publikacji zobaczyłem, że wiele osób szuka odpowiedzi na pytania dotyczące sakramentu Pokuty i pojednania. Z tego powodu zrodził się kolejny pomysł na internetową witrynę – www.DobraSpowiedz.pl Na tej domenie znajdują się różnorodne rachunki sumienia ( dla różnych stanów, zawodów, funkcji życiowych i powołań) ponadto, co chwila rozbudowujemy bazę artykułów i video na temat tego pięknego sakramentu. Kanał YouTube ewangelizuj_pl zawiera ponadto rekolekcje: małżeńskie, żałobne, video odpowiedzi na różne ważne kwestie duchowe. Jak widać dużo się dzieje. Warto więc wejść na te portale i szukać tam napisanych lekkim językiem treści religijnych. Dostęp do tej strony jest ograniczony.Dołącz do strefy członkowskiej

Zostając pełnoprawnym członkiem uzyszkasz natychmiastowy dostęp do płatnych materiałów.

Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o