Ks. abp Tommaso spotkał się z Polakami

Krótko po naszej rozmowie (przeczytasz ją tutaj) ks. abp Tommaso Caputo spotał się z pielgrzymami z Polski, uczestnikami pielgrzymki pompejańskiej. Oto fragmenty okolicznościowego przemówienia:

Dobry wieczór. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Witajcie w Sanktuarium w Pompejach.

Każdego roku przybywa do nas coraz więcej pielgrzymów z Polski i Słowacji. Wczoraj nasi przyjaciele z

Przekazanie III Wielkiej Księgi Łask
Przekazanie III Wielkiej Księgi Łask

Polski przedstawili mi piękną Wielką Księgę Łask z wieloma świadectwami. Były to łaski otrzymane za wstawiennictwem Matki Boskiej i bł. Bartola Longo. Modląc się różańcem docieramy do serca naszego ocalenia, którym jest Jezus. Do Jezusa prowadzi nas Matka Boska.

Mogliście zobaczyć sanktuarium, jest bardzo piękne. Obok niego znajduje się drugie, którego nie można zobaczyć, ale jest dziełem miłosierdzia. To dzieło pomocy sierotom, dzieciom więźniów i innym potrzebującym (m.in. młodym matkom, dzieciom niepełnosprawnym, kobietom z Afryki, osobom uzależnionym od narkotyków i bezdomnym – przyp. red.). (…)

Możemy więc powiedzieć, że w Pompejach są dwa sanktuaria: sanktuarium wiary, w którym właśnie przebywamy oraz sanktuarium miłosierdzia, które znajduje się wokół świątyni. Taki był zamysł samego Bartola Longo.

Pielgrzymi podczas spotkaniaSerce Sanktuarium wiary znajduje się kilka metrów stąd. Jest to kaplica sakramentu pokuty. Choć jest tam zawsze około 20-30 kapłanów, kolejka nigdy się nie kończy, ponieważ jest tak wielu chętnych. Zawsze trzeba poczekać na swoją kolej. To kolejny cud Matki Boskiej.

Jeszcze raz witam wszystkich w sanktuarium. Jestem bardzo szczęśliwy, że w Polsce kult Matki Bożej Pompejańskiej i bł. Bartola Longo jest bardzo silny.

Kończę błogosławiąc Was:

Pan z Wami. Niech Wam błogosławi Bóg wszechmogący: Ojciec i Syn i Duch Święty. Amen. Niech Matka Boska pocieszy i towarzyszy Wam wszystkim. Amen.

 

Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o