Ks. Marcin Węcławski: Apel do braci kapłanów

Bracia Kapłani!

Jesteśmy świadkami nieustannego medialnego ataku na kapłaństwo i celibat. Zręcznie przedstawia się pojedyncze upadki księży i ich wystąpienia w mediach jako dotyczące całego duchowieństwa w Polsce. Proponuje się badanie wszystkich katechetów pod kątem pedofilii.

Jaka może być na to nasza odpowiedź? Czy mamy się tłumaczyć, że „nie jesteśmy garbaci”? Czy mamy zejść tylko do poziomu polemiki z tym błotem? Dajmy inną odpowiedź na to zło, które się dzieje.

Oto konkretna propozycja: Sami osobiście odprawmy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP i w samą uroczystość ponówmy w osobistej modlitwie ślub celibatu i czystości. Oddajmy nasze szczere pragnienie trwania w czystości Matce Bożej w duchu bł. Jana Pawła II. Prośmy Niepokalaną, by pomogła nam i wszystkim polskim kapłanom zachować czystość. Zwłaszcza byśmy ostrożnie kontaktowali się z mediami i bardzo roztropnie z nich korzystali. Byśmy nigdy dla nikogo nie stali się zgorszeniem.

To może być część naszego przygotowania do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Szczęśliwie 8 grudnia za zgodą Stolicy Świętej mimo niedzieli adwentowej będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanej.

Bez specjalnego programu, bez nakazów. Każdy dobrowolnie, z serca. Od 29 listopada do 7 grudnia. Zamiast o grzechach mówmy o czystości, jej pięknie i radości. Zachęcajmy do tej nowenny znajomych księży diecezjalnych i zakonnych. Rozsyłajmy tę wiadomość w internecie.

Zwyciężymy jeśli zwiążemy nasze kapłaństwo i pragnienie czystości.

z Matką Bożą Niepokalaną.

ks. Marcin Węcławski
proboszcz parafii p.w. Maryi Królowej w Poznaniu

Źródło

4
Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
4 Wątki komentarzy
0 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze comment thread
4 Autorzy
Darina KaykovawobroniewiaryhalinaDomka Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Domka
Gość
Domka

Oby się udało. Brawo, trzymam kciuki, Bóg z wami!!!

halina
Gość
halina

Z Panem Bogiem i Maryją naszą Matką! księże Marcinie,niech Ci Pan Bóg błogosławi.

KRÓLUJ NAM CHRYSTE zawsze i wszędzie!

Darina Kaykova
Gość
Darina Kaykova

Bardzo dziękuję za tą aktywność w stronie Pana i Jego Kościołą. Jest ona odpowiedzią na moje osobiste nepokoje i moich przyjacół związane z oczernianiu duchoweństwa. Będę rozsyłać info i włączę się do nowenny i do Uroczystości ze szczególną intencja dla kapłanów.

Zanim skopiujesz, napisz do nas.