Nowa Różańcowa Święta!

Przełom wieków XIX i XX obfitował w wielkich różańcowych świętych. 17 maja 2015 papież kanonizował nową świętą związaną z różańcem.

Maria Alfonsyna Danil Ghattas, urodziła się w Jerozolimie 4 października 1843 roku. (Dwa lata wcześniej we Włoszech przyszedł na świat bł. Bartolo Longo). Otrzymała imiona Sultana Maria, co w języku arabskim znaczy „Królowa Maria”. Później imiona te łączono z kultem Maryi, jaki występował w jej rodzinie i jaki sama zaczęła odczuwać już jako dziecko.

s-maria-alfonsynaW wieku zaledwie 14 lat wstąpiła jako postulantka do Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa. Jako niespełna 17-letnia dziewczyna przywdziała habit przyjmując imię Alfonsyna. Dwa lata później złożyła śluby. Pracowała z dziećmi i młodzieżą jako katechetka, poświęcając się także propagowaniu różańca przez zakładanie bractw i stowarzyszeń, które za cel miały nabożeństwo do Matki Bożej. Co ciekawe, jej wspólnoty do dziś działają w Jerozolimie.

W 1874 roku Maria Alfonsyna po raz pierwszy miała wizję Matki Najświętszej. Stało się to w czasie, gdy wraz ze współsiostrami modliła się na różańcu. Zobaczyła Maryję, jak stała z rozłożonymi rękami. Na jej głowie widać było piętnaście gwiazd, a pod jej stopami dwa świetliste obłoki, rozjaśnione siedmioma gwiazdami. W kolejnych objawieniach Matka Boża przekazała jej, iż pragnie, aby powołane zostało zgromadzenie poświęcone szerzeniu Różańca Świętego. Maria opowiedziała o swoim mistycznym doświadczeniu patriarsze Jerozolimy, biskupowi Vincenzowi Bracco. Ten okazał jej wsparcie, dając jej za kierownika duchowego włoskiego misjonarza ojca Antoniego Belloniego.

Wizje siostry Marii trwały dalej. W święto Królowej Różańca Świętego w 1877 roku zobaczyła ona nowo wybudowany klasztor. Na tarasie przed jego wejściem stała Maryja. W klasztorze zaś było piętnaście okien – tyle ile tajemnic różańca – a w każdym z nich stała jedna siostra. Nad siostrami widniał napis z przydzieloną tajemnicą: „Maria od Zwiastowania, Maria od Nawiedzenia, Maria od Narodzenia”. Maria Alfonsyna dostrzegła też samą siebie w dziesiątym oknie z napisem: „Maria od Krzyża”. Okazało się to być wydarzeniem proroczym. Budowanie nowej wspólnoty było bowiem czasem krzyża dla Marii.

Po pokonaniu wielu trudności i przeciwności, w roku 1881 roku, pierwsza grupa sióstr otrzymała habity z rąk patriarchy Jerozolimy. Zgodnie z życzeniem Maryi nowa wspólnota otrzymała nazwę: Instytut Sióstr od Świętego Różańca. Sama Maria, po otrzymaniu dyspensy od ślubów złożonych w Zgromadzeniu Sióstr Świętego Józefa, 7 października 1883 roku wstąpiła do założonego przez siebie zgromadzenia.


Dostęp do tej strony jest ograniczony.Dołącz do strefy członkowskiej

Zostając pełnoprawnym członkiem uzyszkasz natychmiastowy dostęp do płatnych materiałów.

Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o