Nowenna pompejańska i różaniec w życiu człowieka – ks. Grzegorz Zbączyniak (kazanie)

„Jan Paweł II, kardynał Wyszyński, Bartolo Longo, którego relikwie gościliśmy w naszym Sanktuarium Świętości Życia, obrali drogę ku niebu, uchwyciwszy się Matki Najświętszej. To piękne dzieło, które propagujemy w naszym sanktuarium, stało się współudziałem tak wielu ludzi na całym świecie: dzieło otwarcia swo­jego serca i duszy na działanie Boga z różańcem w ręku w nowennie pompejańskiej. Kiedyś, jak ktoś mnie zapytał: »Proszę księdza, jaka jest najtrudniejsza modlitwa?«, odpowiadałem: »Dla mnie tą modlitwą jest różaniec«.

I kiedy zacząłem odkrywać nowennę pom­pejańską, to stwierdziłem, że odmawia­jąc kolejne tajemnice i części różań­ca świętego, na wszystko mam czas. Zanim jednak podjąłem się tego dzieła, tych 54 dni modlitwy, to ogarnął mnie lekki strach: »Czy dam radę?«. Bo przecież trzeba trochę czasu poświęcić! Ale jeśli idziesz na zakupy lub jedziesz samochodem, jeśli podążasz do pracy, jeśli masz też czas w ciągu dnia, to możesz w tym czasie modlić się! To jest doskonała okazja, aby te poszczególne części różańca ofiarowywać wówczas Panu Bogu w nowennie.” – mówił ks. Grzegorz Zbączyniak.

Tekst kazania znajdziesz w 10. numerze KRŚ.

7
Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
7 Wątki komentarzy
0 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze comment thread
6 Autorzy
JadausiaElaellaMarta Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
t.sisko
Gość
t.sisko

Tak…to prawda, o czym mowi Ksiądz. Mialam te same obawy gdy postanowilam skorzystac z tej Modlitwy. Nowenna Pompejska z jednej strony mnie ” kusiła” do odprawienia Jej…a z drugiej przerazala myśl, ze nie podołam.
Ale udało mi sie dwa razy i zarazilam Nią moją namę…. I – dzieki Bogu- udało mi sie wytrwac i wyprosic łaski, o ktore prosilam.
Ale NAJWAZNIEJSZE JEST TO, ZE- o czym mówi Ksiądz- CUDEM ZNAJDUJEMY WLASNIE CZAS NA….WSZYSTKO A PRZY OKAZJI – WŁASNIE CUDEM- JAKOS INNE PROBLEMY SAME SIĘ ROZWIĄZUJĄ…<3 <3
Więc polecam z calego serca tę forme Modlitwy.

Marta
Gość
Marta

Wielkie rzeczy uczynił mi Pan Bóg…. Nowennę Pompejańską zaczęłam odmawiać 31 lipca. Chwyciłam się tej nowenny jak ostatniej deski ratunki. Byłam w tak marnym stanie, że kiedy kładłam się i wstawałam to nie przestawałam płakać. Dlaczego ? To był splot wydarzeń, które zaczęły się od 12 maja tego roku. Szef zaprosił mnie do swojego gabinetu i powiedział, że będzie problem z moim etatem w pracy. Szok !! Kredyt na mieszkanie, długi na meble, długi na samochód, długi na studia… Nastepnego dnia było Święto MBF. Gorąco prosiłam o cud… Nie poszłam tego dnia do pracy bo nie dałam rady. Telefon około… Czytaj więcej »

Marta
Gość
Marta

matka Boża w tej nowennie czyni cuda. Dosłownie… Nie bójcie się modlić. Choćby nie wiem co się działo przytulajcie się do Serca Matki Bożej tak duchowo. Matka Boża ma tyle troski i współczucia.
Dziękuję Ci Matko za wszystko co dla mnie uczyniłaś. Uratowałaś mnie.

ella
Gość
ella

zgadzam się, ta nowenna to wyjątkowa modlitwa. namacalnie czuje się pomoc Matki Bożej. nie umiem tego wytłumaczyć, ale jakby cały czas ktoś czuwał i pomagał. i to nie tylko w intencji o którą się modlimy, ale na każdym kroku, w każdej sprawie…..Matka Boza pomaga. to moja druga nowenna, ale chyba będę starać mówić się następne, jedna po drugiej. proszę abyście rozszerzali tą modlitwę, bo jest naprawdę wyjatkowa. choć trudna 🙂

Ela
Gość
Ela

Witam odmawiam nowenne pompejanska I zaczelam odmawiac nowenne rozwiazujaca wezly, nie wiem co dzieje sie w moim zyciu, ale bardzo prosze Matke Przenajswietsza o jakis znak czemu to wszystko ma sluzyc. Chociaz czasami zaczynam watpic czy odmawiannie nowenny ma sens bo nie widze efektów to postanowilam ze nie zwatpie w Boga, w Maryje, Jezusa I Trojce Przenajswietsza. Bede modlic sie, czasami uwazam ze nie zasluguje na laski ale nie chce ustawac w modlitwie.

dausia
Gość
dausia

Modlitwa do Matki Bożej Różańcowej Pompejańskiej czyni cuda , wierzcie mi ja wielokrotnie ich doświadczyłam , obecnie odmawiam nowennę do Matki Bożej Pompejskiej to mój 7 dzień , polecam Ją wszystkim , czuwajcie w modlitwie , nie poprzestawajcie się modlić , proście a zapewne otrzymacie i za każde otrzymane łaski dziękujcie , Ta modlitwa jest naprawdę wyjątkowa .

Ja
Gość
Ja

Pozwól sobie pomoc nieść Twoj krzyż. Nikt nie zostaje sam. Wystarczy zaufac tak, jak dziecko ufa Matce.

Zanim skopiujesz, napisz do nas.