Ofiarowanie się Jezusowi przez Maryję

Św. Ludwik Grignion de Montfort: „Uczynił Ją Szafarką wszystkiego, co posiada, tak iż Ona jedna rozdziela wszelkie dary i łaski, dając, komu chce, ile chce, jak chce i kiedy chce…”.

Rozlewająca się po całym świecie fala moralnego zepsucia coraz bardziej oddala ludzi od Boga. Zło dotyka każdego z nas. Zatem stajemy wobec naglącego wezwania do powrotu do Boga, do odnowy moralnej, przebudzenia własnego ducha. Ofiarowując Bogu czas na modlitwę, winniśmy korzystać z różnych form duchowej pomocy, która pozwoli nam otwierać się na Boże działanie i wyrazić zgodę, by miłość Boża poprzez nas spłynęła na świat.

Droga życia św. Ludwika Grignion de Montfort

maryja-laskiDroga życia św. Ludwika Grignion de Montfort była drogą otwierania ludzkich serc i umysłów, sposobem na wzrastanie w miłości do Maryi, nieustannego trwania przy Niej, do czynienia wszystkiego w taki sposób, aby przypodobać się Jej swoimi modlitwami i działaniem, do uczczenia Jej jako Matki Boga i Pośredniczki wszelkich łask. W „Traktacie o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”, uczył on, że prawdziwe nabożeństwo do Matki Najświętszej jest święte, prowadzi duszę do unikania grzechu i naśladowania Jej cnót. Św. Ludwik wierzył w moc modlitwy różańcowej i wzywał: „Przyobleczcie się w zbroję różańca, a zmiażdżycie głowę szatana i oprzecie się wszelkim jego pokusom”.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o ofiarowaniu się Jezusowi przez Maryję, sięgnij do 12 numeru Królowej Różańca Świętego, w którym możesz poznać całą historię św. Ludwika de Montfort, a także sam akt oddania się Jezusowi przez ręce Maryi!


Dostęp do tej strony jest ograniczony.Dołącz do strefy członkowskiej

Zostając pełnoprawnym członkiem uzyszkasz natychmiastowy dostęp do płatnych materiałów.

Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o