Ofiarowanie się Jezusowi przez Maryję

Św. Ludwik Grignion de Montfort: „Uczynił Ją Szafarką wszystkiego, co posiada, tak iż Ona jedna rozdziela wszelkie dary i łaski, dając, komu chce, ile chce, jak chce i kiedy chce…”.

Rozlewająca się po całym świecie fala moralnego zepsucia coraz bardziej oddala ludzi od Boga. Zło dotyka każdego z nas. Zatem stajemy wobec naglącego wezwania do powrotu do Boga, do odnowy moralnej, przebudzenia własnego ducha. Ofiarowując Bogu czas na modlitwę, winniśmy korzystać z różnych form duchowej pomocy, która pozwoli nam otwierać się na Boże działanie i wyrazić zgodę, by miłość Boża poprzez nas spłynęła na świat.

Droga życia św. Ludwika Grignion de Montfort

maryja-laskiDroga życia św. Ludwika Grignion de Montfort była drogą otwierania ludzkich serc i umysłów, sposobem na wzrastanie w miłości do Maryi, nieustannego trwania przy Niej, do czynienia wszystkiego w taki sposób, aby przypodobać się Jej swoimi modlitwami i działaniem, do uczczenia Jej jako Matki Boga i Pośredniczki wszelkich łask. W „Traktacie o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”, uczył on, że prawdziwe nabożeństwo do Matki Najświętszej jest święte, prowadzi duszę do unikania grzechu i naśladowania Jej cnót. Św. Ludwik wierzył w moc modlitwy różańcowej i wzywał: „Przyobleczcie się w zbroję różańca, a zmiażdżycie głowę szatana i oprzecie się wszelkim jego pokusom”.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o ofiarowaniu się Jezusowi przez Maryję, sięgnij do 12 numeru Królowej Różańca Świętego, w którym możesz poznać całą historię św. Ludwika de Montfort, a także sam akt oddania się Jezusowi przez ręce Maryi!

To tylko fragment artykułu

Drodzy Czytelnicy, dostęp do niektórych treści jest ograniczony

Dostęp do artykułów o różańcuTen artykuł jest dostępny w wydaniu papierowym "Królowej Różańca Świętego".

Zamów – to tylko 5 zł z wysyłką!

Dostępne są prenumeraty oraz pojedyncze wydania.

Druga możliwość: dostęp przez internet!


Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o