Rok pełen Bożych darów

Jestem przekonana, że rok 2018 jest rokiem wyjątkowym. Obfituje w wiele ważnych rocznic, wydarzeń… Bóg przygotował dla każdego z nas wiele łask. Otwórzmy serca i czerpmy z obfitości!

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, towarzyszy nam w sposób szczególny Maryja i jej wezwanie, które dokładnie 160 lat temu przekazała 14-letniej Bernadetcie Soubirous we francuskim Lourdes. To miejsce najbardziej kojarzy nam się z wieloma uzdrowieniami osób chorych, które licznie tam pielgrzymują, by zaczerpnąć wody z cudownego źródełka, które Matka Boża wskazała Bernadetcie podczas jednego z objawień, i obmyć się w niej. Ale czy wiemy, jakie przesłanie pozostawiła Maryja i o co prosiła? Już podczas pierwszego objawienia Matka Najświętsza trzymała w dłoniach różaniec, a w późniejszych prosiła, by go odmawiać. Wezwała też do pokuty i modlitwy o nawrócenie grzeszników. Kiedy Bernadetta zapytała Maryję, kim jest, Ona odpowiedziała: „Jestem Niepokalanym Poczęciem”. Tymi słowami potwierdziła dekret o Niepokalanym Poczęciu ogłoszony cztery lata wcześniej.

To niezwykła kontynuacja wezwania Matki Bożej, które z mocą powróciło do nas w ubiegłym roku, w stulecie objawień w Fatimie. Z pewnością Bóg przez Maryję i Jej słowa pragnie poruszyć nasze serca, by nie ustały w modlitwie różańcowej i podejmowaniu pokuty w intencji nawrócenia grzeszników, a także byśmy z odwagą przekazywali innym wezwanie Matki Najświętszej, zarówno z Fatimy, jak i z Lourdes. Jest ono nam dane przez Boga na obecne czasy jako ratunek. A gdy sercem przyjmiemy i wypełnimy to wezwanie, wtedy nastąpi zwycięstwo Maryi, przez którą rozszerzy się królowanie Chrystusa w sercach ludzi i w całym świecie.

W naszej Ojczyźnie w tym roku świętować będziemy 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Niech to będzie czas dziękczynienia Bogu za to, że możemy żyć w wolnym kraju, który ma tak niesamowitą historię, kulturę, tradycję, a wszystko od samego początku naszego państwa oparte jest na Bogu i jego przykazaniach. Choć były nieraz momenty bardzo trudne i bolesne, gdy chciano zniszczyć Kościół w Polsce i wiarę w sercach Polaków, to jednak zawsze swoim wstawiennictwem chroniła nas Maryja Królowa Polski. Przez Jej wstawiennictwo módlmy się o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków mieszkających w kraju i rozsianych po całym świecie. Pomyślmy nad tym, jak często modlimy się za naszą Ojczyznę… To też jest wyraz naszej miłości i troski o kraj, w którym żyjemy. Starajmy się każdego dnia modlić się w intencji Ojczyzny. Prośmy w tym roku szczególnie o to, by nasz naród był zawsze wierny Bogu i nie tracił swojej duchowej wolności, unikając wszystkiego, co pochodzi od zła.

To tylko fragment artykułu

Drodzy Czytelnicy, dostęp do niektórych treści jest ograniczony

Dostęp do artykułów o różańcuTen artykuł jest dostępny w wydaniu papierowym "Królowej Różańca Świętego".

Zamów – to tylko 5 zł z wysyłką!

Dostępne są prenumeraty oraz pojedyncze wydania.

Druga możliwość: dostęp przez internet!


Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o