Rok pełen Bożych darów

Jestem przekonana, że rok 2018 jest rokiem wyjątkowym. Obfituje w wiele ważnych rocznic, wydarzeń… Bóg przygotował dla każdego z nas wiele łask. Otwórzmy serca i czerpmy z obfitości!

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, towarzyszy nam w sposób szczególny Maryja i jej wezwanie, które dokładnie 160 lat temu przekazała 14-letniej Bernadetcie Soubirous we francuskim Lourdes. To miejsce najbardziej kojarzy nam się z wieloma uzdrowieniami osób chorych, które licznie tam pielgrzymują, by zaczerpnąć wody z cudownego źródełka, które Matka Boża wskazała Bernadetcie podczas jednego z objawień, i obmyć się w niej. Ale czy wiemy, jakie przesłanie pozostawiła Maryja i o co prosiła? Już podczas pierwszego objawienia Matka Najświętsza trzymała w dłoniach różaniec, a w późniejszych prosiła, by go odmawiać. Wezwała też do pokuty i modlitwy o nawrócenie grzeszników. Kiedy Bernadetta zapytała Maryję, kim jest, Ona odpowiedziała: „Jestem Niepokalanym Poczęciem”. Tymi słowami potwierdziła dekret o Niepokalanym Poczęciu ogłoszony cztery lata wcześniej.

To niezwykła kontynuacja wezwania Matki Bożej, które z mocą powróciło do nas w ubiegłym roku, w stulecie objawień w Fatimie. Z pewnością Bóg przez Maryję i Jej słowa pragnie poruszyć nasze serca, by nie ustały w modlitwie różańcowej i podejmowaniu pokuty w intencji nawrócenia grzeszników, a także byśmy z odwagą przekazywali innym wezwanie Matki Najświętszej, zarówno z Fatimy, jak i z Lourdes. Jest ono nam dane przez Boga na obecne czasy jako ratunek. A gdy sercem przyjmiemy i wypełnimy to wezwanie, wtedy nastąpi zwycięstwo Maryi, przez którą rozszerzy się królowanie Chrystusa w sercach ludzi i w całym świecie.

W naszej Ojczyźnie w tym roku świętować będziemy 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Niech to będzie czas dziękczynienia Bogu za to, że możemy żyć w wolnym kraju, który ma tak niesamowitą historię, kulturę, tradycję, a wszystko od samego początku naszego państwa oparte jest na Bogu i jego przykazaniach. Choć były nieraz momenty bardzo trudne i bolesne, gdy chciano zniszczyć Kościół w Polsce i wiarę w sercach Polaków, to jednak zawsze swoim wstawiennictwem chroniła nas Maryja Królowa Polski. Przez Jej wstawiennictwo módlmy się o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków mieszkających w kraju i rozsianych po całym świecie. Pomyślmy nad tym, jak często modlimy się za naszą Ojczyznę… To też jest wyraz naszej miłości i troski o kraj, w którym żyjemy. Starajmy się każdego dnia modlić się w intencji Ojczyzny. Prośmy w tym roku szczególnie o to, by nasz naród był zawsze wierny Bogu i nie tracił swojej duchowej wolności, unikając wszystkiego, co pochodzi od zła.


Dostęp do tej strony jest ograniczony.Dołącz do strefy członkowskiej

Zostając pełnoprawnym członkiem uzyszkasz natychmiastowy dostęp do płatnych materiałów.

Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o