Różaniec Łez…

Kiedy siostra Amalia adorowała w kaplicy Najświętszy Sakrament, nagle poczuła, że jest unoszona… Po lewej stronie ołtarza zobaczyła nieopisanej piękności Panią ubraną w purpurowe szaty, niebieski płaszcz i biały welon. Przybliżyła się Ona z uśmiechem do Amalii. W Jej ręku lśnił biały jak śnieg różaniec…

maryja-rozaniec-lez-3Przyszła wizjonerka Amalia Aguirre urodziła się w Hiszpanii w 1901 r. Wzrastała w biednym, ale pobożnym domu, gdzie praktykowane były uczynki miłosierdzia i troska o Boże sprawy. Rodzice Amalii zmuszeni byli wyemigrować „za chlebem” do Brazylii, gdzie w roku 1919 dołączyła do nich córka. W Ameryce dziewczyna zaangażowała się w charytatywną posługę najuboższym w Stowarzyszeniu Misjonarzy Jezusa Ukrzyżowanego w Campinas, które w roku 1927 przekształciło się w zakon kontemplacyjno – czynny, którego współzałożycielką została Amalia.

Kiedy Amalia była jeszcze nowicjuszką, małżonka jej krewnego zachorowała na nieuleczalną chorobę. Mężczyzna nie wiedział, co począć i zwrócił się do Amalii z dramatycznym pytaniem: „Jeżeli moja żona umrze, to co się stanie z naszymi dziećmi?”. Pełna współczucia Amalia udała się na modlitwę do kaplicy. Tam złożyła Bogu ofiarę ze swojego życia, mówiąc: „Jeśli nie ma innych możliwości dla tej chorej, to jestem gotowa zaoferować moje życie dla uratowania matki tej rodziny. Co chcesz, abym czyniła?”.

Różaniec do Łez Matki Bożej

Wtedy usłyszała wewnętrzny głos Jezusa: „Jeśli chcesz otrzymać tę łaskę, proś mnie ze względu na Łzy Mojej Matki”. rozaniec-lez-amalia-002Amalia zapytała: „Jak się mam więc modlić?”. I usłyszała następujące słowa modlitwy: „Jezu, wysłuchaj naszą modlitwę ze względu na Łzy Twojej Najświętszej Matki. O Jezu, spójrz na Krwawe Łzy Tej, która umiłowała Cię najmocniej tu na ziemi i nadal najgoręcej miłuje Cię w Niebie”. Następnie padła obietnica: „Moja córko, o cokolwiek ludzie Mnie będą prosić przez Łzy Mojej Matki, chętnie im tego udzielę”.

Czy chora żona krewnego Amalii została uzdrowiona? Wszystko wskazuje na to, że tak, bo ofiara zakonnicy nie została przyjęta. Miała ona jeszcze wiele dzieł do spełnienia. Zmarła dopiero w roku 1977. W czasie tego wydarzenia Jezus zapowiedział Amalii, że Matka Najświętsza da jej skarb, który będzie dla jej zakonu niczym „magnes miłosierdzia”.

Nic nie zapowiadało, że dzień 8 marca 1930 roku będzie wyjątkowy dla Amalii i jej zakonu.

rozaniec-lez-1Chcesz dowiedzieć się dlaczego ten dzień był wyjątkowy dla Amalii i poznać całą historię tego niezwykłego Różańca? Zakup w naszym sklepiku 12 numer Królowej Różańca Świętego albo wykup subskrypcję.

Istnieje też możliwość zakupienia przepięknego Różańca do Łez w cenie 16,50 zł pod numerem tel. 61 86 87 345 oraz na stronie www.rosemaria.pl!

To tylko fragment artykułu

Drodzy Czytelnicy, dostęp do niektórych treści jest ograniczony

Dostęp do artykułów o różańcuTen artykuł jest dostępny w wydaniu papierowym "Królowej Różańca Świętego".

Zamów – to tylko 5 zł z wysyłką!

Dostępne są prenumeraty oraz pojedyncze wydania.

Druga możliwość: dostęp przez internet!


Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

1
Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze comment thread
1 Autorzy
Kamil Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kamil Gaweł
Użytkownik
Kamil Gaweł

hmm bardzo chcę zbudować własny, wybrałem karneol do koralików, zastanawiam się jak zbudowany jest dokładnie, czy medalik ma zastąpić krzyżyk? Każdy, który widziałem tak wygląda, stąd pytanie -jaki jest ten oryginalny?