Różaniec z fasolek

Różaniec z „fasolek sakramentek

Pogórze to niewielka malownicza wieś przylegająca do miasta Skoczowa na Śląsku Cieszyńskim. Nad wsią góruje okazała świątynia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pogórzu. Jej wnętrze emanuje świętością, pachnie różańcem. Wokoło można podziwiać zadziwiającą panoramę Beskidu Śląskiego i obserwować życie ptactwa wodnego nurkującego w wodach stawów leżących u jej podnóża. Wszystko tu zadziwia, zachwyca i zbliża do nieba.

Czuwać przy Maryi nad dziełem odkupienia

Tu, w tej świątyni Apostolstwo Dobrej Śmierci – Modlitewny Ruch Pompejański od ponad dziesięciu lat, każdego roku, w czasie Pompejańskiego Dnia Skupienia przeżywa czas z Maryją, przeżywa najpiękniejsze i wzruszające chwile. Tu, w sercach pielgrzymów umacniają się słowa – uwierz w moc różańca, który jest mocą samej Maryi, uwierz w Jej żywą obecność. Uwierz prostą wiarą dziecka! Tu razem prosimy o światło i moc, by bardziej kontrolować swoje serca, czuwać nad sobą, wyzwalać się z osobistych upodobań i dążeń, wyciągać ramiona z miłości dla braci, którzy nas ranią, którzy upadają i potykają się o kamień niewiary, tracąc własną godność, i czuwać – czuwać przy Maryi nad dziełem odkupienia. 

Tu umacniają maryjną pobożność wspólnoty Apostolatu Maryjnego nie tylko z naszej diecezji, lecz także daleko spoza niej. Tu, w to święte miejsce przyjeżdżają różne grupy dzieci i młodzieży na kolonie charytatywne z odległej Mołdawii, Ukrainy, Białorusi i Rosji, by wypocząć i ubogacić się duchowo.

To tylko fragment artykułu

Drodzy Czytelnicy, dostęp do niektórych treści jest ograniczony

Dostęp do artykułów o różańcuTen artykuł jest dostępny w wydaniu papierowym "Królowej Różańca Świętego".

Zamów – to tylko 5 zł z wysyłką!

Dostępne są prenumeraty oraz pojedyncze wydania.

Druga możliwość: dostęp przez internet!


Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o