Różaniec ze Świętymi

Jestem szczęśliwy, że mogę przedstawić Wam kolejny różaniec, który zrobiłem. Jest on wykonany z 6-milimetrowych kulek hematytu. Z tym kamieniem bardzo lubię pracować. W przeciwieństwie bowiem do niektórych koralików ze szkła, hematyt nie ma tendencji do pękania. Jest on dość ciężki i ma dobre, błyszczące wykończenie, które sprawia, że wygląda jak antracyt.

Różaniec ma ok. 50 cm długości. Jego centrum stanowi medalik, który wykonałem samodzielnie przy pomocy żywicy epoksydowej. Z jednej strony widnieje wizerunek św. ojca Pio, na odwrocie zaś św. Josemaríi Escrivy, założyciela Opus Dei. Krzyżyk nie posiada pasyjki, a postać Jezusa jest na nim wyryta.
Do obu wymienionych świętych przypisanych jest wiele cudów. Obaj też żyli w bardzo trudnym XX wieku, choć ich ścieżki biegły w zupełnie inny sposób. Obaj oddani byli naszemu Panu w celebracji Mszy św. oraz żywili szczególne nabożeństwo do Matki Bożej i różańca. Ojciec Pio mówił: „Niektórzy ludzie są tak głupi, iż myślą, że mogą przejść przez życie bez pomocy Matki Bożej. Trzeba kochać Maryję i modlić się na różańcu, gdyż Jej różaniec jest bronią przeciwko złu dzisiejszego świata. Wszystkie łaski dane przez Boga przechodzą przez Matkę Najświętszą”.
Po raz pierwszy usłyszałem o ojcu Pio od Marii, która była moją sąsiadką, w czasie gdy mieszkaliśmy w północnym Londynie. Miałem wtedy od 7 do 14 lat. Maria była irlandzką katoliczką.

To tylko fragment artykułu

Drodzy Czytelnicy, dostęp do niektórych treści jest ograniczony

Dostęp do artykułów o różańcuTen artykuł jest dostępny w wydaniu papierowym "Królowej Różańca Świętego".

Zamów – to tylko 5 zł z wysyłką!

Dostępne są prenumeraty oraz pojedyncze wydania.

Druga możliwość: dostęp przez internet!


Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o