Sercem usłyszeć i wypełnić wezwanie Maryi 

100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie skłania nas nie tylko do świętowania jubileuszu tego cudownego wydarzenia, ale przede wszystkim do uświadomienia sobie, że przesłanie, które zostało wypowiedziane tam przez Maryję, jest nadal aktualne.

Każdy z nas pewnie wiele słyszał i czytał o spotkaniach trójki fatimskich dzieci z Piękną Panią, które miały miejsce 100 lat temu. Może niektórzy nawet pielgrzymowali do sanktuarium w Fatimie. Ale zastanówmy się, jak przyjmujemy orędzie Matki Bożej: jako wezwanie kierowane tylko do ludzi żyjących w tamtym czasie czy adresowane także do nas, ludzi XXI wieku? Maryja błagała o modlitwę różańcową, nawrócenie i podejmowanie pokuty. Zapewniła, że jeśli Jej wezwanie zostanie przyjęte, na świecie zapanuje pokój i zakończy się trwająca wtedy I wojna światowa, a jeśli nie – zapowiedziała rozpoczęcie kolejnej, jeszcze tragiczniejszej. Jak wiemy, tak niestety się stało. Zbyt mało ludzi przyjęło i wypełniło słowa Matki Bożej. Nadszedł więc czas, aby 100 lat po objawieniach w Fatimie każdy człowiek na nowo usłyszał wołanie Maryi, przyjął je otwartym sercem i z miłością na nie odpowiedział. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w obecnym czasie, kiedy widzimy, jak wiele zła dzieje się na świecie, ile jest wojen, terroryzmu, przemocy, prześladowań, cierpienia niewinnych i bezbronnych ludzi. Nie możemy być obojętni. Maryja nie przyszła na ziemię po to, aby przestraszyć ludzi, zapowiedzieć jedynie karę za grzechy i złe postępowanie. Ona przyniosła orędzie nadziei, wypływające z Jej matczynej miłości i troski. Bóg przez Nią dał światu ratunek przed złem i wiecznym potępieniem.

Dlatego chcemy wziąć się do pełnego zapału działania, odpowiadając naszą miłością. Ponówmy nasze osobiste oddanie się Jej Niepokalanemu Sercu, nasze zobowiązanie do codziennego odmawiania różańca i módlmy się z jeszcze większą wiarą oraz gorliwością. Poznawajmy orędzia Fatimskiej Pani, rozważajmy każde wypowiedziane przez Nią słowo, realizując je w swoim codziennym życiu. Uwierzmy w to, że obietnica Maryi zostanie spełniona, świat zostanie uratowany, zapanuje pokój, a Jej Niepokalane Serce zatryumfuje. Otrzymujemy także na ten rok specjalne zadanie: każdy z nas ma pomóc Maryi, szerząc Jej wezwanie wszędzie, gdziekolwiek jest, w swojej rodzinie, wśród przyjaciół, znajomych i wszystkich napotkanych ludzi. Ale niech nie będą to jedynie słowa. Dawajmy przede wszystkim świadectwo wytrwałej modlitwy i tego, jak my sami na co dzień wypełniamy prośby Matki Najświętszej.

To tylko fragment artykułu

Drodzy Czytelnicy, dostęp do niektórych treści jest ograniczony

Dostęp do artykułów o różańcuTen artykuł jest dostępny w wydaniu papierowym "Królowej Różańca Świętego".

Zamów – to tylko 5 zł z wysyłką!

Dostępne są prenumeraty oraz pojedyncze wydania.

Druga możliwość: dostęp przez internet!


Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o