Słowo od redakcji

Kochani Czytelnicy, kolejny rok wydawniczy za nami i… czas odnawiania prenumerat! Chyba każdy z nas wie, jak to jest ważne dla istnienia czasopisma. Bez Was „Królowa Różańca Świętego” traci rację bytu. Bez prenumerat wydawanie czasopisma traci sens.

Nie tylko czasopisma, ale też wielu stron związanych z nowenną pompejańską i różańcem. Czasopismo jest kołem zamachowym wielu cennych inicjatyw, o których możemy przeczytać na stronie 20 i 21. Przedstawiamy tam tylko drobny wycinek licznych działań, jakie przychodzi nam podejmować każdego tygodnia.

Już na początku 2017 roku planujemy szerego niezwykle ważnych akcji, majacych za zadanie szerzenie różańca i czci Maryi.

Jest ich tak wiele, że prawdę mówiąc nie wiem, jak im wszystkim podołamy. Będziemy je przedstawiać w kolejnych wydaniach „Królowej Różańca Świętego” i liczymy, że włączycie się w nasze prace. O pierwszej z inicjatyw piszemy na stronie 43. Akcja Anielski Patron jest jak „czyszczenie przedpola” przed dalszymi działaniami. Jej celem jest to, aby:

1. sprawdzić, jak mocno modlitwa Leona XIII do św. Michała Archanioła rozpowszechniła się w polskich parafiach,

2. rozszerzenia jej na parafie, gdzie jeszcze ta modlitwa nie została wprowadzona.

Rozpoczęcie tej akcji leży nam na sercu już od 8 lat i teraz, kiedy zbliża się 15. rocznica naszych działań, które zaczęliśmy właśnie od św. Michała Archanioła, nadszedł czas jej realizacji. Aby do niej dołączyć, wystarczy dobra chęć i tylko dwie minuty wolnego czasu. Chcieć to móc!

Rok 2017 to stulecie objawień fatimskich. Dla naszych Prenumeratorów szykujemy niespodziankę:

do każdego zamówionej prenumeraty KRŚ będziemy dokładać książkę o tajemnicy Fatimy. Dostaniesz dokładnie tyle książek, ile zamawiasz prenumerat! O szczegółach piszemy na str. 19.

Często otrzymujemy telefony od osób, które pragną nabyć nie istniejące już wydania KRŚ. Otóż na stronie www.rozaniec.info dostępne jest archiwum wszystkich tekstów, jakie ukazały się w naszym czasopiśmie. Numery 1–10 mają już wyczerpany nakład, więc dostęp do ich zawartości jest otwarty dla każdego internauty. Teksty sa poukładane tematycznie i według numerów, co ułatwia przeglądanie. Artykuły z pozostałych wydań są dostępne częściowo, pełna zawartość jest widoczna po zamówieniu dostępu. Przeglądanie treści odbywa się dzięki stronie internetowej, dostosowanej do ekranów o różnych wielkościach: od małych (smartfony, tablety) po ekran laptopa i monitor.

I jeszcze niespodzianka!

W końcu grudnia na www.rosemaria.pl ukaże się fundamentalna pozycja dla czcicieli Maryi Pompejańskiej: „Historia Sanktuarium w Pompejach” bł. Bartola! Kończąc, pragnę każdemu z naszych Czytelników z osobna złożyć serdeczne życzenia głębokiego spotkania z naszym Zbawicielem: w stajence i radosnych świąt Bożego Narodzenia i do siego roku!

Marek Woś

Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o