Z bł. Bartolem w Olkuszu

W pierwszą sobotę maja, relikwie bł. Bartola niespodziewanie nadwiedziły olkuską parafię Dobrego Pasterza. Był to dzień wymiany tajemnic różańcowych i spotkania Żywego Różańca.

parafia-olkuszNa Mszy św., nabożeństwie majowym i różańcu uczestniczyło ponad sto osób – członków wspólnoty różańcowej. Ks. Henryk Januchta wygłosił wspaniałe kazanie o bł. Bartolu. Ma on sporą wiedzę w tym temacie – cóż, przed dziesięcioma laty na pielgrzymce do Włoch to on zapoznał obecną redakcję KRŚ z bł. Bartolem! Po nabożeństwie wszyscy wierni uczcili relikwie Błogosławionego.

ks-henryk-januchta
Ks. Henryk Januchta

Ksiądz Henryk (na zdjęciu) powiedział mi później, że sanktuarium w Pompejach odwiedził po raz pierwszy na pielgrzymce księży do Włoch. Kiedy młodzi księża chcieli odprawić prywatną Mszę w jednym z kościołów, nie pozwolono im. Zdecydowali się wtedy pojechać ponad 100 kilometrów dalej, do różańcowego sanktuarium w Pompejach. Tam od razu udzielono im zgody na Mszę – jak się okazało – w kaplicy bł. Bartola, nad trumną z jego relikwiami.

Tak Matka Boża Różańcowa zaprosiła księdza Henryka do siebie.

mw

 

 

 

dobry-pasterz-olkusz

2
Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
0 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze comment thread
1 Autorzy
ParafiankaZmarł różańcowy kapłan, ks. Henryk Januchta… RIP! | Nowenna pompejańska Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback
Zmarł różańcowy kapłan, ks. Henryk Januchta… RIP! | Nowenna pompejańska

[…] pojawił. – Otóż byliśmy w jego parafii pw. Dobrego Pasterza z relikwiami bł. Bartola Longo (zobacz relację). Wtedy też ucieszył się, kiedy mu rzekłem, że nie byłoby tego czasopisma bez jego dawnej , […]

Parafianka
Gość
Parafianka

Księże Henryku, nasz ukochany Proboszczu,
na zawsze zostaniesz w naszych sercach. Nie ma słów, które wypowiedziałyby nasz ból… To ogromna strata. Nikt nam Ciebie nie zastąpi. Już zawsze będzie nam Ciebie brakowało. Na zawsze zostanie pustka. Dziękujemy Ci za Twoją posługę, za te 25 lat, którymi nam służyłeś, za każde Twoje dobre słowo. Byłeś zawsze gotów nieść pomoc drugiemu…
W nocy 12 lutego odszedłeś od nas do domu Pana…
Odszedł od nas Pasterz… Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… [*]

Zanim skopiujesz, napisz do nas.