Z MARYJĄ I PRZEZ MARYJĘ czyli parę słów o nowej akcji różańcowej

Październik jest szczególnym miesiącem dla wielu spośród nas. Jest to miesiąc modlitwy różańcowej, czas wielu łask i darów wypraszanych u Pana Boga przez wstawiennictwo Maryi. Tegoroczny październik stał się dla mnie jeszcze bardziej wyjątkowy i zaowocował powstaniem inicjatywy modlitewnej pod nazwą: „5 minut dla Boga, bliźniego i siebie samego”.

Zrodziła się ona bardzo zwyczajnie. 10.10 podróżowałam pociągiem. Byłam w drodze, kiedy zadzwoniła do mnie koleżanka, która podzieliła się ze mną wielkim cierpieniem i towarzyszącym mu osamotnieniem. Wysłuchałam jej uważnie i starałam się wlać otuchę w jej serce, aby poczuła, że nie jest sama ze swoim bólem. Kiedy skończyłyśmy rozmawiać, pomyślałam, że nie mogę tak tego zostawić, gdyż ciężar cierpienia widocznie przygniatał ją już do ziemi.

Modlitwa, Różaniec i nasze czasy

rozaniec-receŻyjemy w erze wielkiego postępu i rozwoju technicznego, ale ten wiek jest nacechowany także ogromnym cierpieniem, jakim jest samotność. Pomyślałam zatem, że muszę coś zrobić, ale co? Wtedy przyszła mi do głowy myśl, iż jedynie Pan Bóg jest w stanie nam pomóc, a najlepiej jest prosić Go przez wstawiennictwo Maryi, która jest Orędowniczką w naszych sprawach. Przypomniały mi się słowa Jezusa, który zachęcając nas do modlitwy wspólnotowej, powiedział: „gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18, 20).

Zapragnęłam zatem stworzyć małą wspólnotę modlitewną, w której wzajemnie będziemy się wspierać, a do której postanowiłam zaprosić bliskie mi osoby oraz znajomych z pielgrzymek.

Patrząc na zabieganie, w jakim żyjemy i chroniczny braku czasu na wszystko, pomyślałam o codziennej, 5-minutowej modlitwie, zakładając, że każdy, kto zapragnie do nas dołączyć, znajdzie tyle czasu w ciągu dnia. W sobotę, 11.10, zaczęłam wysyłać pierwsze SMS-y, informujące o tej inicjatywie. Jako datę rozpoczęcia modlitwy obrałam dzień 15.10, w którym przypada uroczystość św. Teresy z Ávili, która m.in. powiedziała, że „modlitwa jest aktem miłości”. Jednocześnie jest to dzień poświęcony szkaplerzowi karmelitańskiemu.

To tylko fragment artykułu

Drodzy Czytelnicy, dostęp do niektórych treści jest ograniczony

Dostęp do artykułów o różańcuTen artykuł jest dostępny w wydaniu papierowym "Królowej Różańca Świętego".

Zamów – to tylko 5 zł z wysyłką!

Dostępne są prenumeraty oraz pojedyncze wydania.

Druga możliwość: dostęp przez internet!


Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o