Zdrowaś Maryjo

Są takie modlitwy, które znamy od wczesnego dzieciństwa, powtarzamy je wielokrotnie w ciągu dnia. Ale czy chociaż raz spróbowaliśmy zastanowić się nad ich treścią, nad znaczeniem poszczególnych słów czy zdań? A może tylko bezmyślnie je „odklepujemy”, wcale nie zdając sobie sprawy z tego, co mówimy? Rozważmy wspólnie „Pozdrowienie Anielskie”.

Zdrowaś Maryjo…

– „Ave Maria”, czyli bądź pozdrowiona, witaj. Zwyczajna grzeczność ludzka każe powitać osobę, do której przychodzimy z jakąkolwiek sprawą. Nikt nie podejmuje rozmowy ani nie zwraca się z żadną prośbą do drugiego człowieka bez powitania go tradycyjnym „dzień dobry”. Jakże więc można by było prosić o cokolwiek Najświętszą Dziewicę bez wcześniejszego powitania! Wiedział to także sam Archanioł Gabriel. I chociaż posłany przez Boga, Pana nad Panami, nie zaczyna rozmowy z Maryją, nie przedstawia woli Bożej, nim się Jej nie pokłoni. Także i my, zwracając się do Matki Pana, szczerze powinniśmy wypowiadać swoje „Ave…” na Jej cześć.

…łaski pełna…

– Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny ogłoszony został oficjalnie w Kościele dopiero w XIX wieku. Mimo to lud Boży intuicyjnie wierzył, że Ta, która miała zaszczyt nosić pod sercem i piastować na rękach Zbawiciela świata, nie może być skalana grzechem, nawet najmniejszym.


Dostęp do tej strony jest ograniczony.Dołącz do strefy członkowskiej

Zostając pełnoprawnym członkiem uzyszkasz natychmiastowy dostęp do płatnych materiałów.

Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

1
Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze comment thread
0 Autorzy
W szkole różańca – formacja wokół nowenny pompejańskiej – Nowenna pompejańska Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback
W szkole różańca – formacja wokół nowenny pompejańskiej – Nowenna pompejańska

[…] Zdrowaś Maryjo […]